Úvod > volný čas > Dvanáct kavárenských zastavení - káva zcela potichu

Dvanáct kavárenských zastavení - káva zcela potichu

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: V. HOLIČ
Dvanáct kavárenských zastavení - káva zcela potichu

Ne, nebojte se, nebudeme vás nutit trávit hodiny v kavárně a mlčet. Název článku je pouhou metaforou ducha místa, na které vás hodláme pozvat. Protože tam tak trochu o ticho jde. I když to zřejmě nebude vaše ticho... Ale možná by taky mohlo být, kdybyste chtěli zakusit to, co někteří z neslyšících. Otevřete s námi dveře do velmi tiché kavárny.

 

 

Projekt Tiché kavárny vznikl ve spolupráci s Agenturou pro neslyšící jako sociální firma. Posláním kavárny je pomáhat neslyšícím se začleněním do společnosti díky pracovnímu zařazení mezi slyšícími a je prvním podnikem takového druhu v Praze.
Mnoho absolventů různých škol pro neslyšící špatně nachází pracovní uplatnění kvůli stále přetrvávajícím předsudkům okolí, strachu a také komunikačním bariérám. Stanete-li se tedy zákazníkem Tiché kavárny, můžete snažení kavárníků podpořit a pomoci dalším lidem najít práci a životní uplatnění.

 

 

Kavárníci rovněž doufají, že se jejich kavárna stane místem setkávání neslyšících, kteří si zde budou moci pohodlně objednat ve svém mateřském, tedy znakovém jazyce či poklábosit se svými přáteli a obsluhou. I slyšící zákazníci si kavárnu jistě oblíbí a třeba tak trochu proniknou do toho zvláštního, tichého světa…

 

 

Jak jste již jistě pochopili, pracují v Tiché kavárně neslyšící číšníci. Jestliže se tedy vydáte ochutnat toto milé místo (a my doufáme, že ano), připravte se, že budete potřebovat ruce a nohy k objednání. Tedy, samozřejmě je budete potřebovat pouze v případě, že nejste vybaveni znalostí českého znakového jazyka!
Ale nebojte se, nikdo vámi nebude opovrhovat, že znakovat neumíte. Třeba vás to pak ponoukne k tomu se znakovému jazyku přiučit.

 

 

Tichá kavárna za návštěvu rozhodně stojí i díky své nabídce. Můžete se těšit na vynikající palačinky, slané i sladké, různé sladké zákusky, veselé zmrzlinové poháry (dokonce i s alkoholem) a samozřejmě kávu v několika verzích a velikostech, čaje, alko i nealko nápoje.

 

 

Utečte z hluku a ruchu města a nechte se na chvíli obejmout přívětivým klidem a tichem v Tiché kavárně. A zároveň si tak vyzkoušejte, jak „zní“ svět neslyšícím, seznamte se trochu s jejich životem a problémy. Tichá kavárna a její zaměstnanci vás rádi přijmou, občerství, prostě zde strávíte krásné chvíle a zároveň tím pomůžete dobré věci a skvělému nápadu.
 
TICHÁ KAVÁRNA
Burešova 12, Praha 8
po – ne: 14-22 hod.
www.tichakavarna.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama