Úvod > volný čas > Připravte se na léto, bude tu dřív, než byste čekali!

Připravte se na léto, bude tu dřív, než byste čekali!

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto: Zapakatel.cz
Připravte se na léto, bude tu dřív, než byste čekali!

Že ještě nevíte, kam letos v létě vyrazíte načerpat nové síly a energii? Velká chyba! Čekat na nabídky na poslední chvíli se dnes už příliš nevyplatí. Naopak! Zařiďte si krásnou dovolenou raději dřív a za velmi příznivou cenu!
 
Proč přemýšlet o dovolené už teď?
• Vidina tepla vás zahřeje i v těchto ledových dnech.
• Výběr míst je prakticky neomezený.
• Snáz si určíte detaily vaší dovolené, jako je hotelový pokoj nebo místo v letadle.
• Ceny při brzkém nákupu jsou velmi výhodné, mnohdy výhodnější i než last minute nabídky.
• Dlouho dopředu znáte pevně daný termín vaší dovolené.

 

 

Kam se vyplatí vyrazit
Tuhle otázku si nejspíš před dovolenou kladou mnozí z nás. A odpověď může být velmi jednoduchá – proč vymýšlet něco složitého, když tuto zemi za „to pravé“ ročně považuje asi tři čtvrtě milionu Čechů. Ano, řeč je o Chorvatsku.
 
A proč právě to? Středomořské klima máme všichni rádi, kultura Balkánu je nám blízká, ale přesto nás vždy zaujme, Chorvaté jsou milí a bez problémů se s nimi domluvíte i Česky a v neposlední řadě – Chorvatsko není v žádném ohledu drahé, takže se zalíbí i těm, kteří hledají levnou dovolenou.

 

 

Chorvatsko – ale kam přesně?
O Chorvatsku se říká, že čím níž jedete, tím krásnější místa najdete. Jestli je to skutečně pravda, musíte posoudit sami. My si myslíme, že tato země je krásná celá, bez ohledu na zeměpisnou šířku.
Na druhou stranu se do Chorvatska jezdí převážně autobusem, případně vlastním autem, a dlouhá cesta nemusí být zrovna příjemná. Vsaďte proto na příjemný kompromis – pojeďte na Makarskou riviéru.
 
Makarská riviéra – perla Dalmácie
Právě Makarskou riviéru někdy označují za nejkrásnější část Chorvatského pobřeží vůbec. Má totiž pro každého něco a ještě trochu navíc.
 
Na první pohled vás uchvátí příroda – rozlehlé převážně oblázkové pláže stíněné borovicemi, za nimiž se prudce zvedají kopce pohoří Biokovo. Co by kamenem dohodil, nebo spíš za hodinu lodí doplul, jsou ostrovy Hvar a Brač – jedny z nejslunnějších míst v Evropě vůbec, kde se pěstuje vynikající vinná réva a vyhlášená levandule. Moře je tu průzračné a není od věci zkusit si tu kurz potápění.
 
A na druhý pokus vás dostane město samotné. Díky živému turistickému ruchu místní města a vesnice vzkvétají.  Jsou plné kaváren a výborných restaurací, stejně jako zábavních podniků. Na výběr máte ze spousty aktivit. Vodními sporty počínaje a cykloturistikou v horách konče.
 
Ale vyprávění se nikdy nevyrovná osobnímu zážitku. Pojeďte si to zkusit na vlastní kůži. Ať už na Makarskou riviéru, nebo kamkoli jinam. Využijte lákavých nabídek ještě před začátkem sezony například na www.zapakatel.cz.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama