Úvod > volný čas > Vydejte se za novými zážitky do Maroka – země mozaiky a voňavého koření

Vydejte se za novými zážitky do Maroka – země mozaiky a voňavého koření

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto: Bluestyle
Vydejte se za novými zážitky do Maroka – země mozaiky a voňavého koření

Poznáváte rádi nové země a lákají vás takové, kde cestovní ruch ještě nestihl pozměnit krajinný a kulturní ráz? Pak se vydejte na dovolenou do Maroka, které je sice díky arabským kořenům velice podobné Turecku, Tunisku nebo Egyptu, avšak nabízí turisticky nezprofanovanou atmosféru plnou nevšedních zážitků. Těšit se můžete nejenom na klidné pláže a památky, ale i překrásnou přírodu protkanou horskými masívy Atlasu, zelenými údolími i pouštními dunami.
 
Několik základních informací
Maroko je království ležící na severozápadě afrického kontinentu a od Evropy je odděleno Gibraltarským průlivem. Místní kultura je proto velice rozmanitá. Léta byla ovlivňována kulturou evropskou, africkou a především arabskou.
 
Turistický ruch je v Maroku teprve v počátcích, proto zde máte šanci i ve větších městech zažít tradiční atmosféru s pouličními hudebníky, vyvolávači hadů a trhovci, vše je ale velice uvolněné a bez turistické křeče.

 

 

Dovolená v duchu poznání a relaxace
Na poznávací dovolenou do Maroka je nejlepší vyrazit na jaře, kdy se teploty pohybují kolem příjemných 20°C , a tak vám ani delší pobyt venku a výlety za památkami nebudou nepříjemné. Právě teď jsou v nabídce zajímavé last minute zájezdy do Maroka za akční ceny.
 
Těšit se můžete na úchvatná královská města jako Marrákeš, Casablanca, Rabat či Fes, kde si můžete projít medíny s úzkými uličkami, prohlédnout si muslimské mešity a nakupovat na tradičních marockých tržištích plných voňavého koření, látek, stříbrných šperků nebo arganového oleje, který se mimochodem vyrábí pouze v Maroku.
 
Letní měsíce jsou ideální pro koupání a odpočinek na plážích. Pobřeží při Atlantiku nabízí dlouhé písčité pláže a především klid. Rozhodně vás zde nečeká hlava na hlavě jako například v Itálii.
 
Adrenalin v Maroku
Díky překrásné přírodě si dovolenou v Maroku můžete užít i se slušnou dávkou adrenalinu. Čtyřtisícové vrcholky Atlasu lákají nejednoho horolezce k jejich zdolání. Na své si v horách přijdou i milovníci cyklistiky a vysokohorské turistiky.

 

 

Jak chutná marocká kuchyně?
Do Maroka se těšte také na skvělou kuchyni, jejíž příprava je pro Maročany hotovým svátkem. Velké oblibě se těší pokrmy ze zeleniny, kuskusu, cizrny a samozřejmě masa - hovězího, kuřecího nebo skopového. Nechybí ani sladkosti, kterými si zajisté osladíte celý zbytek dovolené, protože místní sladké opravdu rádi.
 
Máte chuť utéct od všedních dnů za nevšedními zážitky? Pak si sbalte kufry a vydejte se na dovolenou prostřednictvím last minute Maroko právě teď.
 
Krásné chvíle vás rozhodně neminou!
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama