Úvod > volný čas > Krásné nohy díky jednoduché péči

Krásné nohy díky jednoduché péči

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    foto: archiv
Krásné nohy díky jednoduché péči

Známé a obdivované ženy mají nejen půvabnou tvář a okouzlující křivky, ale i hezké nohy. To ale neznamená jen štíhlé a vysportované. Nezapomínají totiž pečovat i o jejich pokožku. Dobře vědí, že suchou a odlupující se kůží nikoho neohromí. Celulitidu má téměř každá žena, ale suché mapy na holeních a popraskané paty žádná mít nemusí. Stačí se o sebe dostatečně starat.
 
Voda, potraviny a pohyb
Základní péče o pokožku nohou souvisí i se zdravým životním stylem. Suchá kůže je projevem nedostatečného přísunu vody, živin a přílišným louhováním se ve vaně a časté sluneční lázni. Šupinatá kůže často souvisí i s alergiemi a ekzémy. Ty také ale často vznikají důsledkem nevhodné či jednotvárné stravy.
 
Začnete-li žít zdravěji, stoprocentně se to projeví i na vašem vzhledu. Neopomínejte sport. Pohyb je pro správnou činnost organismu nesmírně důležitý. Pomáhá i zvýšit množství Omega-3 mastných kyselin.
 
Péče během koupele
Během mytí si kůži promasírujte kartáčem s přírodními štětinami. Nejenže vás zbaví suché kůže, ale pokožku i prokrví. Po čase se tak zpevní. Na lokty, kolena a paty používejte peeling. Pokud si potřebujete podpořit krevní oběh, pak ještě při sprchování střídejte teplou a studenou vodu.
 
Stejně tak jako je důležitá péče o nohy, je podstatná i péče o chodila. Pokud chcete předejít nepříjemnou rozpraskání pat, obrušujte alespoň jednou týdně plosky nohou peelingy, pilníky na chodidla a rašplemi. Obzvlášť pak v létě, kdy jsou nohy nejvíce vidět a zároveň vyžadují nejvíce péče. Horké a suché prostředí patám nesvědčí.  Obrušovat lze i elektrickými mašinkami jako je Bullet PediPro Deluxe z tv shopu. Takový přístroj je celkem pohodlný. Chodila s ním ošetříte rychle a jednoduše.
 
V průběhu celého roku je potřeba chodila důkladně omývat. Pokud se s kartáčkem k nohám nesehnete, zkuste třeba pantofel s kartáčkem v jednom Easy Feet. Hodí se do vany i do sprchového koutu.

 

 


Promazávání
Po cachtání ve vodě si tělo pořádně promažte. Na nejsušší partie používejte výživné oleje. Dbejte o to, aby se vám pokožka nepřesušovala. Ztrácí pak elasticitu a rychleji stárne.  Při promazávání si můžete masírovat stehna hmaty proti celulitidě. Každý večer si krémem promašťujte i chodila. Kůže opak neztvrdne a nepopraská.

Každá žena může mít krásné nohy, když o ně dostatečně pečuje.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama