Úvod > volný čas > Ostrovy věčného jara vás potěší teplem

Ostrovy věčného jara vás potěší teplem

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    foto: archiv
Ostrovy věčného jara vás potěší teplem

Prakticky dnes a denně se k nám dostávají zatím nepříliš pozitivní zprávy o počasí. Pro zimu už má málokdo slova chvály, přesto se tu stále drží. Utečte jí! Kam? Stačí kousek. Třeba na Kanárské ostrovy.
 
Ostrovy věčného jara
Právě Kanárským ostrovům se někdy přezdívá „ostrovy věčného jara“. A to z jednoduchého důvodu. Teploty se tu během roku drží v rozmezí 18 - 30° C. V létě je tu samozřejmě velké horko, obvykle více než 30° C, ale chlad oceánu a příjemný chladivý vítr vše vyváží.
 
Milovníci horka by si ale v každém případě měli dát pozor na úpal a úžeh. Poměrně podceňovaná, ale o to více zrádná rizika, kvůli kterým už mnohý turista musel vyhledat lékařskou pomoc. Pro tyto případy krom dodržování základních pravidel pobytu na slunci doporučujeme mít zřízené i cestovní pojištění, aby vás lékařská péče nepřišla příliš draho.
 
Mnozí turisté doporučují vyrazit na „Kanáry“ raději v období od listopadu do května. Teploty jsou v tu dobu velmi příjemné, v průměru kolem 21° C. Ideální na detailnější poznávání ostrovů a podnikání zajímavých výletů.

 

 

Pro koho jsou Kanárské ostrovy ideální?
Na tuto otázku je velmi snadná odpověď – pro všechny. Rodiče s dětmi sem rádi jezdí právě kvůli příjemnému podnebí a krásným písčitým plážím. Zamilované páry tady (úspěšně) hledají romantiku. Ale dost příležitostí je tu i pro dobrodruhy a sportovce.
 
Kanárské ostrovy jsou totiž plné míst, kde se všichni dosyta vyřádí. Ať už mluvíme o potápění, surfování nebo třeba hikingu. Příležitostí je nespočet. Více se o nich dozvíte například v tomto cestopisu. Opalovací plavky někdy zkrátka nedostanou příležitost.

 

 

Jak je to s domácími mazlíčky?
Podle zkušeností cestovatelů, nebývají domácí mazlíčci, zejména psi, problém. Pokud dobře snáší cestování a let letadlem obzvlášť, asi není důvod, proč byste svého mazlíka museli nechávat doma. V hotelech i restauracích jsou obvykle pejsci vítáni, co víc – dostanou zde i napít a nějaká mlsnota se taky najde.
 
Pozor si dejte především při vstupu na pláž. Sem mají psi většinou vstup zakázaný. Známé a lidmi zaplněné pláže by pro vás měly být úplně tabu, jinak se můžete dostat do křížku i s místní policií. Pokud si ale najdete nějaké odlehlé místečko bez lidí, problémy řešit nebudete. A společně si užijete dovádění v chladivých vlnách oceánu.
reklama