Úvod > volný čas > Aromaterapie I - jak si provoníme byt

Aromaterapie I - jak si provoníme byt

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Elena Elisseeva
Aromaterapie I - jak si provoníme byt

Hektický styl života se podepisuje na každém z nás a každý den. Prostředků a způsobů, jak si od těchto potíží pomoci je nespočet, ráda se s Vámi tedy podělím o jednu z nejpříjemnějších metod, jak ulevit svému tělu a dopřát skutečný balzám i duši.
 
Řeč bude o  aromaterapii – jemné terapii se silnými nástroji.

Aromaterapii můžeme definovat jako řízené používání esenciálních olejů k udržování, podpoře a zlepšení fyzické, psychologické a duchovní pohody. Aromaterapie jako taková tedy působí hlavně psychoterapeuticky, na nemoci či neduhy nahlíží jako na nerovnováhu energií. Léčba esenciálními oleji  podle aromaterapie funguje v souladu s celým tělem, které se samo snaží se uzdravit.
 
Nemusíte být aromaterapeutem…

… pokud  jste se rozhodli zpříjemnit si domov oblíbenou vůní. Abyste předešli případným nežádoucím účinkům  a místo libé vůně vás nepřepadl pořádný bolehlav, je třeba při výběru esence  vědět pár důležitých informací. Éterické oleje jsou na našem trhu běžně k sehnání, v odlišné kvalitě a různých cenových relacích. Syntetické vůně jsou sice výrazně levnější, ale bez léčivých účinků. Navíc obsahují chemické látky, jejichž vliv na náš organismus můžeme jen stěží odhadnout.
 
Jak tedy vybrat tu správnou esenci?
 
Zaměřte se na etiketu lahvičky. Ta musí obsahovat:

  • - přesný český i latinská název (např. Máta peprná – Mentha piperita)
  • - místo sběru rostliny ze které je silice získána (př. Indie, Thajsko, Francie...)
  • - způsob pěstování rostliny (př. rostlina divoce rostoucí, pěstována monokulturně apod.) Tato informace na lahvičkách často nebývá, ale prodejce by ji Vám měl být schopen říci.
     
  • - Dále hledejte informaci, že je silice 100% přírodní a doporučený způsob aplikace (do aromalamp, potpourri, k masážím, inhalacím apod.)..
  • - Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kvalitní esence od firem – např. Nobilis Tilia, Elinor, Atok, Saloos, Eoné, Karla Hádka a další.


Pokud jste v aromaterapii „laik“ a jde Vám pouze o provonění prostoru, ve kterém pobýváte, řiďte se svým nosem! Nikdo Vám v tomto případě nepomůže vybrat lépe, než Vy a Vaše intuice, či podvědomí, chcete-li.  Rozmístit vůni po prostoru pak můžete buď pomocí difuzéru, kde je jeho použití stanovené výrobcem, nebo aromalampy.

Aromalampu vybírejte podle objemu mističky, a platí -  čím větší – tím lepší. Pro snadnou manipulaci a údržbu by mistička měla být také oddělitelná a její vzdálenost ode dna aromalampy by měla být nejméně 7 cm.
 

Pokud vás aromaterapie zaujala natolik, že vás láká vyzkoušet i její léčebné účinky, čtěte v příštím pokračování. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama