Úvod > volný čas > Je možné nakreslit 100 karikatur za 100 minut? Přijďte pomoci.

Je možné nakreslit 100 karikatur za 100 minut? Přijďte pomoci.

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: www.lubomirvanek.cz
Je možné nakreslit 100 karikatur za 100 minut? Přijďte pomoci.

Přichází vrchol pražské jarní výstavní sezóny – jarní veletrhy ABF s čele s FOR HABITAT a s nimi i jedinečná šance vidět na vlastní oči světový rekord, nebo se přímo osobně zúčastnit. 
 
Dovozce cejlonských čajů a delikátní kávy, společnost MIX-TEE, si letos připravila skutečnou lahůdku – pokus nejrychlejšího karikaturisty světa, Lubomíra Vaňka, o ustanovení nového světového rekordu.

 

 

Podaří se mu nakreslit  100 karikatur za 100 minut na otáčivé židli? Pokusu bude samozřejmě přítomen i zástupce agentury Dobrý den z  Pelhřimova, aby případný platný pokus ihned zapsal do knihy rekordů. 
 
Přijďte se podívat, odneste si svůj vlastní portrét a zároveň si vychutnejte šálek luxusní kávy JARDIN z rukou profesionálního baristy. Organizátoři potřebují nejméně 100 dobrovolníků a každý si odnese svůj vlastní karikaturní rychloportrét. 

 

 

Kde a kdy? V sobotu 22.3. na veletrhu FOR HABITAT v hale 1 na stánku MIX-TEE -  E30 v době od 13 do 16 hodin .  Do soboty je času ještě dost, takže si zatím můžete přečíst rozhovor se samotným Lubomírem Vaňkem:
 
Vzpomínáte na  první  rekord, který jste udělal a byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů ?
 
L.V.: Svůj první rekord jsem vytvořil v roce 1996 na brněnském výstavišti, kdy jsem nakreslil za tři hodiny 319 karikatur. Pro zajímavost, v roce 2002 v Pelhřimově na festivalu rekordů jsem vytvořil onen vůbec nejrychlejší světový výkon dosud nepřekonaný, a to 382 karikatur za tři hodiny.
 
Kolik hodin nejdéle bez přestávky jste schopen malovat?
 
L.V.: Bez přestávky jsem zatím maloval rychloportréty cca 5 hodin, ale to už je hodně síla. Takové maratóny v poslední době nedělám, tam už jde o zdraví.
 
Na otáčivé židli budete malovat poprvé- už máte vymyšlenou strategii?
 
L.V.: Ano, na otáčivé židli budu  kreslit poprvé. Je to určitá novinka, kdy mi modely nebudou tvořit frontu, ale já se budu otáčet za nimi, jak budou kolem mne posazeni. Bude to tím pádem takové "akčnější" a v pohybu. Trochu si to taky tentokrát zkomplikuji tím, že nebudu kreslit jen obličeje, ale celou postavičku sedící na židli.


Lubomír Vaněk 
Pokus o zdolání světového rekordu se nevidí každý den a my budeme panu Vaňkovi držet palce. Přijďte jej také podpořit  a pokud máte zájem o volnou vstupenku na výstavu výměnou za fanouškovský „like“ – odkaz najdete tady.


Lubomír Vaněk
se zabývá tzv. rychlokreslením karikatur. Je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejrychlejší karikaturista na světě.
 
V České knize rekordů je např. zapsán rekord v namalování 120 karikatur tatínků v kočárku, 36 karikatur namalovaných belgickou čokoládou, nakreslení 50 karikatur oběma rukama,10 karikatur v hloubce 4 metry pod vodou, vytvoření 50 karikatur při jízdě na rotopedu.
 
Více informací na www.lubomirvanek.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama