Úvod > zahrada > Domácí prostředky pro zdraví

Domácí prostředky pro zdraví

Rubrika: Ovoce a zelenina    Vyšlo:
Autor:    Foto: Euromedia Group k.s. Ikar, SXC
Domácí prostředky pro zdraví

Občas se to stane každému, zkažený žaludek, bolavé nohy či hlava. V domácí lékárně není ani pilulka a do té kamenné je daleko. Nezbývá tedy než použít některý z osvědčených přírodních prostředků. Jak se v nich ale vyznat? Pokud si tipnete odpověď na soutěžní otázku  v článku, jeden ze tří šikovných průvodců domácí přírodní lékárnou může být váš… 
 
Naši prarodiče ještě znali léčivé byliny Hildegardy z Bingenu nebo aplikace doporučované farářem Kneippem, které byly jako osvědčené domácí recepty k dispozici celé rodině. Během let se však  spousta těchto poznatků nenávratně vytratila a mnoho starých domácích prostředků nahradily produkty moderního farmaceutického průmyslu. Avšak v poslední době se šíří trend návratu k mírným léčivým metodám, které jsou zčásti založeny na zkušenostech starých tisíce let. Je samozřejmé, že i tyto přírodní postupy vyžadují zodpovědný přístup a pečlivou aplikaci.

 

Jak na to, odhaluje publikace Domácí prostředky pro zdraví autorky Heike Kovácsové, kterou v letošním roce vydalo nakladatelství Euromedia Group – Ikar.
  
Co všechno zde najdete

Abecedu nejdůležitějších léčivých rostlin a použití nejdůležitějších domácích prostředků, od aloe vera po ženšen,  – speciální čajové směsi, ocet a olej, bahno, rašelina a jíl, slunce, světlo a teplo.
Nechybí ani přírodní pomoc při lehčích potížích: bolest hlavy a krku, při únavě očí, bolesti v krku, afty v ústech, krvácení z nosu, průduškové astma, zvýšený krevní tlak, nadýmání,  dráždivý tračník a mnoho dalších.Zhruba 60 nejčastějších potíží a jejich léčení osvědčenými prostředky je členěno podle jednotlivých částí těla.

 

Nezapomínejte na lékaře
O tom, že kniha nabízí rozumný přístup k léčení různých neduhů, svědčí i fakt, že autorka, lékařka a novinářka, spolu s jednotlivými popisy nemocí nezapomněla ani na doporučení, kdy je již zbytečné aplikovat domácí léčbu, ale naopak vhodné obrátit se na odborného lékaře.
 
A jelikož rozhodně není od věci mít takového průvodce ,,první pomoci“ v domácí knihovně, nabízíme vám dnes možnost, jak ho můžete získat. Zkuste si tipnout správnou odpověď na následující otázku:
 
Jaký je další název pampelišky lékařské
A) žlutice lékařská
B) zlatice domácí
C) smetánka lékařská
 
Své tipy zasílejte do 8. 6. v níže uvedeném formuláři. Nápovědu najdete v našem článku.
 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:


 

Publikaci Domácí prostředky pro zdraví vydal v roce 2010 Euromedia Group k.s., Ikar.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama