Úvod > zahrada > Zahrada - 3 věci, které musíte mít a 2 akce, které musíte vidět

Zahrada - 3 věci, které musíte mít a 2 akce, které musíte vidět

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: archiv autorky, svahova-sekacka.cz
Zahrada - 3 věci, které musíte mít a 2 akce, které musíte vidět

Obhlédli jsme zahradní novinky i zajímavé stálice a pár jich přinášíme i vám. Sezona totiž klepe na dveře, a tak je třeba se na ni řádně připravit. Místo zbylo i na oblíbenou relaxační chvilku, jak jinak než s květinami…
 
Houpy hou…
Padla na vás jarní únava? Nemáte na práci na zahradě ani pomyšlení? Co takhle pořídit si houpací síť? Stačí jednoduchá s romantickou moskytiérou, někde v tichém koutku zahrady. Ceny nejlevnějších se pohybují od tisícovky, ty dražší až okolo pěti tisíc. Vždy se zajímejte, zda je v ceně zahrnuta pouze síť nebo celý komplet i s konstrukcí, na níž je zavěšena. Pořídit si můžete houpací síť pro jednoho nebo pro dva. Kromě použitého materiálu se zajímejte i o nosnost, která by z hlediska životnosti sítě, neměla být překročena.

 

 

Na svahy s pavoukem
Máte rozlehlý pozemek a problémy se sekáním trávy na prudkých svazích? Pořiďte si rádiem řízenou svahovou sekačku. Je určena pro profesionální použití, ale určitě osloví i movitější majitele velkých zahrad. Vyrovná se s nálety i dlouhodobě nesečenou travou. Pracuje až do náklonu svahu 55°, má dálkové ovládání a na svahu se pohybuje díky patentovanému systému pojezdu, kterému se říká „tančící krok“. 
 
Díky nízké hmotnosti se dá přepravovat i za osobním automobilem na přívěsném vozíku. Dálkovým ovladačem řídíte – nastartování a zhasnutí motoru, nastavení rychlostního režimu pojezdu, zapnutí a vypnutí žacího ústrojí, nastavení výšky sečení, změnu směru a rychlost pojezdu, otočení kol o 360° a nouzové vypnutí celého systému. Pohotovostní doba je 20 hodin a doba nabíjení akumulátoru 2,5 hodiny.

 

 

Sezóna fandí rozsvícené zahradě
Chtěli byste svůj pobyt na zahradě prodloužit do pozdních nočních hodin? Pořiďte si LED svítidla – převratnou novinku v technologii osvětlení. Díky krytu z ušlechtilé oceli jsou odolné vůči chlóru a soli, dají se proto použít na zahradě i k osvětlení vodních ploch, včetně bazénů či koupacích jezírek. Vybrat si můžete ze široké škály tvarů a velikostí, trvanlivost je deklarována okolo 50 000 hodin. A nespornou výhodou je i snadná instalace.

 

 

Přivítejte jaro s orchidejemi
A po nákupech si můžete odpočinout u krásných orchidejí. Jako každým rokem, i letos pro vás Botanická zahrada hlavního města Prahy připravila Výstavu orchidejí s bohatým doprovodným programem. Samotná výstava se koná ve skleníku Fata Morgana až do neděle 27. března, vždy od 9:00 do 17:00 hodin. O víkendech probíhá ve skleníku od 10:00 do 16:00 hodin odborné provázení po výstavě.

 

 

Vstupenku ze skleníku si uschovejte, budete ji potřebovat do spodní části areálu FM, kde probíhá prodej.
 
A pokud jste zalitovali, že si na krásné orchideje ve skleníku nemůžete sáhnout nebo si k nim přivonět, nespěchejte domů a zavítejte do areálu Venkovní expozice, konkrétně do výstavního sálu. Zde je pro vás připravena hmatová výstava Tajemné orchideje a život kolem nich. Dozvíte se, jak vypadá vanilka, přivonět si můžete i k čerstvým vanilkovým luskům, zahrajete si na opylovače a dozvíte se, že některé orchideje rostou pod zemí, nikdy nespatří slunce a jsou opylovány mravenci.
 
Poodhalíte záhadu afrodisiakálního nápoje salep, který můžete ochutnat u milých čajovníků. Uvidíte i jednu z nekrásnějších orchidejí, která se dnes již v přírodě přirozeně nevyskytuje. Jmenuje se Vanda...reklama