Úvod > zahrada > Veselé a barevné zahradničení

Veselé a barevné zahradničení

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: hydrogel.cz, e-svatebni.cz, hyundai-electronics.cz, elektroonline.pl, chipchick.chipchick.netdna-cdn.com, pod.puremodern.com, data6.blog.de, image.ec21.com
Veselé a barevné zahradničení

Hrajete si rádi s barvami? Rozhodli jste se oživit váš interiér netradičními doplňky? A co začít u květin? Firmy, které produkují potřeby pro floristy a zahrádkáře přinášejí na trh novinky, které možná ještě neznáte. My vám je dnes představíme.
 
Gelové kuličky do vázy
Kuličky hydrogelu se začaly nejdříve používat jako příměs do substrátů. Mezi jeho hlavní výhody patří zvýšení kapacity zadržované vody v substrátu, snížení frekvence zalévání, až o 70 % a maximální propustnost vody ke kořenům. Dnes se běžně používají v dekoracích s řezanými květinami. Kuličky podobné antiperlím se nasypou do vody, kde několikanásobně zvětší svůj objem tím, že absorbují dodanou vodu.

 

 

Vybrat si je můžete v široké barevné škále i tvarech. U řezaných květin nahrazují vodu ve váze, u hrnkových květin se dají použít jen jako krátkodobá dekorace, v žádném případě v nich nelze tyto rostliny pěstovat trvale. I když je občas promyjete pod čistou vodou, po určité době ztrácejí gelové kuličky svou kvalitu a dochází k jejich degradaci. Sáček s gelovými perličkami pořídíte od 20 do 40 Kč.

 

 

Svítící váza
Společnost Philips uvedla na trh svítící vázu Philips LUMIWARE. Ozdobná váza s vestavěnými LED diodami, dokáže zvýraznit krásu květin a upoutat pozornost všech, kteří si potrpí na elegantní design a estetiku. Osvětlení je tvořeno šesti bílými a osmi barevnými LED diodami, které jsou napájeny z vestavěného akumulátoru s výdrží až 10 hodin. Dobíjení akumulátoru probíhá jednoduše postavením na indukční dobíjecí základnu. Nádoba je vhodná pro použití v interiéru i venku na zahradě.

 

 

Povrch vázy je chráněn před poškrábáním, údržba je jednoduchá omytím pod tekoucí vodou. Obsluha osvětlení probíhá prostřednictvím dotykových tlačítek. Barvu osvícení je možné nastavit podle vlastních požadavků nebo ji nechat duhově měnit. Povrch je díky LED diodám vždy chladný, proto nedochází ke zkrácení trvanlivosti řezaných květin. Cena se pohybuje okolo 3 000 Kč.

 

 

LED květináče
Znáte tyto květináče s LED osvětlením od Rotoluxe? Na trhu jsou různé velikosti i barvy, samotné osvětlení je zabudované v květinovém obalu. Květináče se dají využít nejen doma, ale i v exteriéru, na zahradě, balkonech, terasách nebo jako dekorace u bazénů.

 

 

Všechny LED květinové obaly jsou vyrobeny z recyklovatelného plastu, výrobky jsou tudíž čistě ekologické. Materiál použitý k výrobě obalů může být opět stoprocentně recyklován.

 

 

Meteostanice se senzory vlhkosti
Sledujete s napětím předpověď počasí? Jste milovníci pokojových květin, ale zálivka je pro vás stále ještě oříškem? Pak je tu pro vás meteostanice Hyundai WS 2061 Garden. Kromě předpovědi počasí měří za pomoci citlivých senzorů vlhkost půdy a informuje tak o nutnosti zálivky pokojových květin. Meteostanice je vybavena dvěma bezdrátovými čidly, která zaznamenávají půdní vlhkost a naměřené informace zobrazují na přehledném LCD displeji. Maximální vzdálenost pro přenos informací je 30 metrů, čidla proto můžete použít i na zahradě. Za cenu necelých 1 700 Kč může být vaše.
reklama