Úvod > zahrada > Skleník je trendy

Skleník je trendy

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    foto: Limes
Skleník je trendy

Nevěříte? Ale proč by nemohl být skleník trendy? Na našem trhu jsou dnes skleníky nejrůznějších tvarů, provedení, materiálů a samozřejmě cen. Vybrat si určitě není lehké a proto se pokusíme poskytnout návod na nákup opravdu zajímavého skleníku.
 
Mnozí z nás se stále více zajímají o kvalitu potravin. Chceme vědět co jíme, zda je to zdraví prospěšné nebo zda to nemůže naopak uškodit. V prvé řadě bychom měli jíst čerstvou zeleninu. Se zdravým stravováním je ale spojena řada úskalí. Pokud nemáte ve vašem městě pravidelné farmářské trhy nebo farmářskou prodejnu, jste odkázáni na nákup zeleniny v supermarketu. Když ale bydlíte na vesnici nebo v domě ve městě, máte určitě zahradu. Můžete si tak vypěstovat zdravou zeleninu sami, a to již brzy na jaře. K tomu potřebujete skleník.

 

 

Jak vybrat skleník

Výběr skleníku může být pro začínající, ale i zkušené pěstitele zeleniny pěkný oříšek. Na trhu jsou lehké hliníkové skleníky, robustní pozinkované, jednodušší HOBBY a další. Když máme být trendy, měli bychom uvažovat o kvalitním skleníku, který zkrášlí naši zahradu a také dlouho vydrží. Víte například, že na některé skleníky je poskytována záruka až 10 let?

 

 

Mezi zajímavé skleníky patří ty s lakovanou konstrukcí. Barvu je možné vybrat v libovolném odstínu tak, aby se hodila například k fasádě domu, střeše nebo k zahradním prvkům. Skleníky vyšší třídy je dále možné si nechat opatřit bezpečnostním kaleným sklem nebo prodlouženými dveřmi, které výrazně zvyšují komfort. Skleníky lze také osadit okapy.

 

 

Příslušenství skleníků

Užitné vlastnosti skleníků i komfort pěstitelů zvyšuje řada doplňků ke skleníkům. Pokud nejste během dne doma, je vhodné pořídit automatický otvírač skleníkových oken. Ten zaručí, že se rostliny nepřehřejí a vaše úroda bude zachráněna.
 
Uvnitř skleníku jsou užitečnou pomůckou různé police nebo pěstební stůl. Pěstební stůl s rámem a dřevěným roštem by měl být dostatečně masivní, aby unesl i větší zátěž. Také pro police může být použit dřevěný rošt, ale zajímavé řešení poskytuje výplň z kaleného bezpečnostního skla se vzorem. Taková police totiž téměř nestíní rostlinám umístěným pod ní. Povolená zátěž je přitom i v případě skla až 40 kg.

 

 

Skleníky Limes

Když chceme kvalitu, musíme být obezřetní. Na trhu je velká konkurence, která sráží ceny především u velmi nekvalitních výrobků. Je nutné se zajímat i o to, kde byl skleník vyroben. Asijské náhražky se už řadě pěstitelů velmi nevyplatily. Domácí produkce je mnohem kvalitnější, poskytuje rozsáhlé záruky a jedná se zákazníky vždy vstřícně. Tento přístup najdete u společnosti Limes. A víte, že za 20 let na trhu mají jen 0,46 % reklamací? Tomu se říká kvalita!reklama