Úvod > zahrada > Nechte svůj balkon rozkvést. Víme, jak na to!

Nechte svůj balkon rozkvést. Víme, jak na to!

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Habitat-cz.cz
Nechte svůj balkon rozkvést. Víme, jak na to!

Vykouzlete si na balkoně vlastní zahrádku. Stačí vám k tomu truhlík a základní znalosti o balkonových rostlinách.
 
Truhlík, základ úspěchu
 
Na rozměrech truhlíku nešetřete. Vyberte truhlíky, které jsou alespoň 15 cm vysoké a 15 cm široké. Do úzkých truhlíků se vejde méně květin a moc parády s nimi pak neuděláte. Délka truhlíku je na vás - v každém případě si před nákupem změřte délku balkonu, ať truhlíků nakoupíte dostatek.
 
Mezi oblíbené vynálezy v oboru balkonového zahradničení patří samozavlažovací truhlíky. Nemusíte okolo nich běhat každou chvíli s konvičkou, klidně si můžete odjet na dovolenou a květiny bez problémů přežijí. Barvu truhlíku vybírejte tak, aby ladila k vašemu domu a nepůsobila na kolemjdoucí jako pěst na oko.
 
Tip: Široký výběr praktických samozavlažovacích truhlíků najdete na Habitat-cz.cz

Samozavlažovací truhlíky

 

 

 

Bez správné zeminy to nepůjde
 
Květiny vysazujte do zeminy s přídavkem hnojiva. Ušetříte si tím práci. Pokud si chcete svůj zahradnický úspěch pojistit, přimíchejte do substrátu granulované hnojivo, které se rozpouští pomalu a bude vaše kytičky vyživovat po celé léto. Rozhodně do truhlíků nesypte hlínu ze zahrady. Může obsahovat choroboplodné zárodky, které vám květiny zahubí.
 
Tip: Bylinky potřebují jiný typ zeminy a hnojiva než okrasné květiny.
 
Květiny vybírejte
 
Pokud se vám nechce piplat s nedomrlými rostlinkami, vyhněte se jejich nákupu v supermarketu. Raději si zajděte do zahradnického centra a pořiďte si silné a zdravé květiny, které stačí jenom přesadit do připraveného truhlíku. Při jejich výběru dejte pozor, abyste vybrali rostliny úměrně stanovišti, na kterém je chcete pěstovat.
 
Severní stinnou stranu neocení kopretiny a na jihu plném sluníčka se nebude líbit zase maceškám. Pokud chcete osázet truhlík několika druhy květin, vyberte takové, které mají podobné nároky na umístění i zálivku.
 
Tip: Pro efektní podívanou kombinujte vyšší květiny s převislými.

Truhlíky na balkoněreklama