Úvod > zahrada > Zahradní traktůrek na celoroční údržbu pozemku

Zahradní traktůrek na celoroční údržbu pozemku

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Foto: Husqvarna
Zahradní traktůrek na celoroční údržbu pozemku

Dnes přinášíme zajímavý tip pro majitelé větších zahrad a pozemků. Je jím nový rider, traktor od společnosti Husqvarna, který mění práci na zahradě a v okolí domu na zábavnou aktivitu.
 
Rider splňuje požadavky i náročných zákazníků, díky pohonu 4x4 obstará rychle a bez problémů složitý terén. Navíc je k němu na trhu i rozsáhlé příslušenství, které se postará o další činnosti spojené s údržbou velkého pozemku.
 
Ridery můžete, oproti jiné zahradní technice, využít v létě i v zimě. Rider si poradí například i se zanedbaným pozemkem s vysokým porostem, stačí jen nasadit cepákový žací nástavec a proměnit ho ve výkonný vertikutátor. Kromě žacího ústrojí je dalším příslušenstvím rotační kartáč, sněhová radlice nebo sněhová fréza.
 
Za rider lze připojit i vyklápěcí vozík, zahradní válec, rozmetadlo nebo sběrný vozík na trávu (sweeper). Velice jednoduše k němu připevníte provzdušňovací a odmechovací nástavec.
 
Pro pohodlí řidiče je možné rider dovybavit loketní opěrkou nebo celou škálou dalších technických doplňků.

 

 

Vývoj v posledních 30-ti letech
 
Na vývoji své techniky pracuje Husqvarna již 30 let a díky tomu se u svých riderů může pochlubit vymoženostmi, které jsou běžné spíše u automobilů. Jedná se o posilovače řízení, výkonný motor a pohon všech kol. Mezi další cenné vlastnosti patří také skvělá trakce, vysoká rychlost, výborná ovladatelnost, bezchybná ergonomie a odhlučněný motor.
 
Pohon všech kol (AWD)
 
Podle toho, v jakém terénu se rider modelu All Wheel Drive pohybuje, dokáže automaticky přizpůsobit přenos výkonu na každé kolo zvlášť. Tento systém, ve spolupráci s výkyvnou zadní nápravou a umístěním motoru za řidičem, zajišťuje perfektní trakci na svazích a na nerovném, vlhkém nebo kluzkém povrchu. Přenos točivého momentu od motoru na jednotlivá kola zajišťuje hydrostatická převodovka.
 
Žací ústrojí
 
Pokud se rozhodnete pro model s pohonem všech kol, měli byste vědět, že se tyto modely dodávají bez žacího ústrojí. To si můžete zvolit podle velikosti sečné plochy. V nabídce je žací ústrojí v šířkách 94 cm, 103 cm nebo 112 cm. Při výběru je dobré se řídit pravidlem, že čím větší a méně členitou plochu sečete, tím větší byste si měli pořídit žací ústrojí. U všech šířek ústrojí typu Combi je navíc součástí mulčovací systém BioClip.
 
Tento systém rozseká trávu na malé kousky, což zajistí přírodní hnojení posekaných ploch. V případě sekání vyšší trávy využijete zadní výhoz.

 


 
Snadné ovládání
 
Velkou výhodu riderů je jejich snadná ovladatelnost. Při plném záběru volantem můžete s riderem perfektně manévrovat. To je umožněno unikátním kloubovým řízením, díky kterému se zadní kola dostanou pod stroj. Tím se zmenší poloměr otáčení kol. Při délce přes dva metry má například rider 316TXs AWD poloměr otáčení jen 15 cm. Prakticky to znamená, že při maximálním výkonu zůstane neposekáno pouhých 30 cm kruhu trávy.
 
Silný motor
 
Nejvyšší řada riderů disponuje dvouválcovým benzínovým motorem, který dosahuje maximální rychlosti 11 km/h. Pojezd ovládáte jediným pedálem, hydrostatická převodovka zaručí, že nemusíte sundat ruce z volantu. Modely, které mají v názvu označení X, jsou navíc vybaveny kapotou z tlumicích materiálů.  Podobně jako u automobilu tyto materiály pohlcují hluk. V praxi to znamená, že ačkoliv má motor vyšší výkon a rotace žacích nožů je pohotovější, rider není hlučnější, a přitom je sekání rychlejší.

 

 

Nabídka Riderů Husqvarna, které využijete celý rok: 
 
Novinka! Husqvarna R 214T AWD
 
Tento model je speciální verzí, kterou společnost Husqvarna představuje k letošním oslavám 30. výročí Riderů. Model R 214T AWD je určen převážně zákazníkům, kteří vyžadují perfektní úpravu trávníku i na členitých plochách jejich zahrad.
 
Tento rider vychází z nejprodávanějšího modelu R 214TC, je však navíc doplněn pohonem všech kol (AWD), čímž došlo ke zlepšení trakce a pohyblivosti za všech podmínek.
 
Riderem se snadno manévruje díky kloubovému řízení a vpředu zavěšené žací ústrojí umožňuje snadnou údržbu a čištění. Ke startování není potřeba sytič, což spolu s výkonným motorem V-Twin (dvouválcovým V-motorem) zajišťuje bezproblémové sečení na řadu let. 
 
Rider je určen pro celoroční užívání, má univerzální použití a je skutečnou poctou všem inovacím, které společnost Husqvarna v tomto odvětví přinesla v uplynulých třiceti letech.
 
Doporučená prodejní cena je 124 990 Kč včetně DPH (bez žacího ústrojí).

 

 

Husqvarna R 316TXs AWD
 
Nejvýkonnější rider řady 300 nabízí efektivnější provoz díky nové nízkouhlíkové technologii, která umožňuje zvýšit výkon motoru nožů a také pojezdovou rychlost. Řidičům rider nabízí posilovač řízení, hydrostatickou převodovkou, která je ovládána pedálem a přední světla.
 
Žací ústrojí je zavěšené vpředu, takže máte dokonalý přehled o sečené ploše.
 
Díky kloubovému řízení zvládá rider i hůře dostupný terén a snadno se ovládá. Pohon všech kol významně zlepšuje trakci a bezpečnost při práci na nerovném, vlhkém a kluzkém terénu a na svazích.
 
Žací ústrojí lze lehce sklopit do servisní polohy i bez použití nářadí, můžete je tak rychle a snadno vyčistit. Tento model navíc nabízí ekologické sečení metodou BioClip® nebo zadní výhoz.
 
K rideru lze použít žací ústrojí Combi s šířkou záběru 94, 103 nebo 112 cm. V závislosti na účelu použití je možné připojit příslušenství jako rotační kartáč, cepákové žací ústrojí, sněhovou radlici či sněhovou frézu.
 
Rider ocení zákazníci, kteří očekávají snadné ovládání, pohodlnou jízdu a efektivní využití po celý rok.
 
Doporučená prodejní cena je 184 990 Kč včetně DPH (bez žacího ústrojí).reklama