Úvod > zahrada > Zatočte s listím jednoduše a bez námahy

Zatočte s listím jednoduše a bez námahy

Rubrika: Zahradní kalendárium    Vyšlo:
Autor:    Foto: Husqvarna, Gardena
Zatočte s listím jednoduše a bez námahy

Podzim už je v plném proudu a i když příjemné teploty posledních dní nás těší, úklid všudypřítomného listí je už méně vítaný. Každý kdo má zahradu je rád, když ji má upravenou a uklizenou, bez zbytečných nečistot.
 
Nejen majitelé větších zahrad ocení při úklidu listí každou pomoc. V dnešním článku Vám nabídneme jedinečné pomocníky, s kterými listí jednoduše povysáváte, sfoukáte na hromadu a odklidíte bez bolesti zad, se kterou při klasickém hrabání často bojujeme.
 
Pokud už máte dost hrabání trávníku a zametání cestiček a terasy koštětem, je načase pořídit si zahradní foukač. Díky němu se podzimní úklid listí změní z namáhavé a otravné aktivity v malé dobrodružství. Co všechno tyto přístroje umí a jaký si vybrat?

 

 

Krásná čistá zahrada bez námahy
 
Výkonné foukače listí mají využití nejen na zahradě, ale i v parcích a všude tam, kde je potřeba uklidit a sfoukat slámu, trávu, piliny, pavučiny, a jiné smetí.  Díky ergonomickému tvaru těchto přístrojů šetříte při práci záda i ruce, takže po dokončení úklidu necítíte žádnou bolest, na kterou jste možná při klasickém hrabání a zametání zvyklí.
 
Foukač do ruky nebo na záda
 
Pokud budete foukač používat na menší nebo středně velké zahradě, sáhněte po ručním foukači, který je kombinací vysokého výkonu a skvělé rovnováhy. K práci na velkých plochách a pro těžkou, dlouhotrvající práci se zase skvěle hodí foukače na záda. Jsou  to výkonné stroje, které nabízí plnou kontrolu.
 
FOUKAČE HUSQVARNA
 
Husqvarna  nabízí výběr z klasických benzinových a akumulátorových foukačů. Akumulátorové foukače jsou tišší a neprodukují žádné výpary. Díky dnešním technologiím však mohou být i benzinové foukače šetrné vůči životnímu prostředí. Novinkou na trhu jsou foukače s motrem X-Torq®, který snižuje škodlivé emise výfukových plynů až o 75 %.
 
Navíc, v porovnání  s předchozími modely bez technologie X-TORQ, zvyšuje efektivitu využití paliva až o 20 %. Výkonný motor se snadno startuje a je kombinován s účinným ventilátorem, což zajišťuje vysokou rychlost a průtok vzduchu.
 
Akumulátorové foukače jsou napájeny inovativní baterií, která však zachovává vysoký výkon. Tyto foukače jsou lehké, nehlučné, prvotřídně ergonomicky tvarované, dokonale vyvážené, mají okamžitý start, možnost nastavení otáček (tempomat) a také režim maximálního výkonu.
 
Zcela jistě také oceníte jejich všestranné využití. Lze je používat pro práce venku i uvnitř, například při čištění kůlen a přístřešků.
 
Hodil by se Vám zahradní foukač? Pokud ano, prohlédněte si nabídku od Husqvarny.
 
Zádový foukač Husqvarna 580 BTS
 
Tento foukač je nejvýkonnější z nabídky, jedná se o profesionální zádový foukač určený pro náročné úkoly. Inovativní konstrukce ventilátoru spolu s výkonný motorem X-Torq® zajišťují velký průtok vzduchu vysokou rychlostí. Vzduchový filtr špičkové kvality zaručuje dlouhý provoz a bezproblémové použití. Foukač je dodáván se širokým ramenním popruhem.
 
75,6 cm³, 3,3 kW, 92,2 m/s, 11,8 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 20 290 Kč. Nyní v akci na
www.husqvarna.com/cz za 18 890 Kč.

 

 

AKČNÍ NABÍDKA! Zádový foukač Husqvarna 530 BT
 
Pokud hledáte lehký zádový fukač, je Husqvarna 530BT pro Vás to pravé. Ve své třídě je unikátní díky kombinaci velmi nízké hmotnosti a snadného ovládání s vynikajícím výkonem. Je vybaven novým motorem s technologií X-Torq®, novým nosným popruhem a ergonomicky navrženými ovládacími prvky pro vysoký výkon a snadné ovládání.
 
29,5 cm³, 0,95 kW, 64,82 m/s, 6,7 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 13 490 Kč. Nyní v akci na
www.husqvarna.com/cz za 12 550Kč.

 

 

 


Zádový foukač Husqvarna 525 BX
 
Tento ruční foukač je vhodný k profesionálnímu využití. Je dobře vyvážený a je vybaven anti vibračním systémem Low Vib, který výrazně snižuje námahu, a to i při dlouhých směnách. Intuitivní ovládání a regulace otáček přispívají k účinnému a pohodlnému ovládání za všech okolností.
 
Patentovaná technologie motoru X-torq v kombinaci s jedinečným ventilátorem a konstrukcí krytu přináší vysoký foukací výkon.
 
25,4 cm³, 0,85 kW, 4,3 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 10 150 Kč.

 

 

AKČNÍ NABÍDKA! Ruční foukač Husqvarna 125 BVX
 
Ideální foukač pro použití na zahradě nebo kolem domu. Stroj se pohodlně ovládá, má vysoký výkon a je dobře vyvážený. Výstupu vzduchu je umístěn v ose s motorovou jednotkou. Díky technologii Smart Start® se snadno startuje. Dodáván s plochou a kulatou tryskou, sada pro vysávání je součástí dodávky.
 
28 cm³, 0,8 kW, 76 m/s, 4,35 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 9 750 Kč. Nyní v akci na
www.husqvarna.com/cz za 8 990 Kč.

 

 

Ruční foukač Husqvarna 536 LiB
 
Tento akumulátorový foukač vyniká svou nízkou hlučností, což umožňuje práci i na veřejných místech. Foukač nastartujete pouhým klepnutím na ovládací panel. Je skvěle vyvážený a práce s ním je neobyčejně pohodlná.
 
Regulace otáček motoru zajišťuje účinné odstraňování listí a nečistot. Pokud bude potřeba odmést někde větší nános listí, můžete použít režim zvýšeného výkonu, který přidá ještě trochu více síly.
 
Baterie Lion, 36 V, 48 m/s, 2, 4 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 10 990 Kč.

 

 

AKČNÍ NABÍDKA! Ruční foukač Husqvarna 436 LiB
 
Lehký, snadno ovladatelný a tichý akumulátorový foukač, který lze stejně jak předešlý model okamžitě nastartovat pouhým klepnutím na ovládací panel.
 
Stroj je vybaven regulací otáček motoru, což zajišťuje pohodlné odstraňování listí a nečistot. Režim zvýšeného výkonu, přidá, v případě potřeby, trochu více síly.¨
 
Baterie Lion, 36 V, 46 m/s, 2, 4 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 10 150 Kč. Nyní v akci na
www.husqvarna.com/cz za 9 350 Kč.

 

 

 

FOUKAČE GARDENA
 
Gardena nabízí elektrické a akumulátorové zahradní foukače, které jsou ergonomicky tvarované a vyrobené z lehkých materiálů. Díky své vyváženosti a nízké hmotnosti umožňují pohodlné používání. Foukače jsou určeny především majitelům zahrad a domů, kteří si rádi usnadní práci  s odstraňováním nejen listí na svém pozemku.
 
Foukače Gardena lze totiž použít i k vysávání. Stačí změnít režim z foukání na vysávání a díky funkci ClickFit k tomu není potřeba žádné nářadí.
 
Zajímavé, že? Zde je jejich nabídka
 
Nabídka foukačů Gardena
 
Elektrický zahradní vysavač/foukač ErgoJet 3000
 
Pro sfoukávání, vysávání a drcení listí při úklidu zahrady se skvěle hodí výkonný a snadno ovladatelný elektrický zahradní vysavač/foukač Gardena ErgoJet 3000.
 
Díky unikátní funkci ClickFit je změna mezi sací a foukací funkcí rychlá a snadná. Integrované kovové oběžné kolo umožňuje drcení v poměru 16:1, což je stejné jako při vysávání malých nečistot.
 
Mokré listy lze odstranit škrabkou na okraji nasávacího tubusu. Díky optimálnímu rozložení hmotnosti a ergonomicky tvarované rukojeti s měkkým držadlem je manipulace s ErgoJet 3000 velmi pohodlná.
 
3000 W, 170 l/s, 300 km/h, 3.6/4.8 kg
Doporučená prodejní cena včetně DPH 2 790 Kč.

 

 

Akumulátorový foukač AccuJet Li-18
 
Foukač AccuJet Li-18 je lehký a jednoduše ovladatelný. Využijete jej k odstraňování listí a malých nečistot z příjezdových cest a garáží bez zbytečné námahy.
 
Má ergonomickou rukojeť s prvky z měkkého plastu, což zaručuje pohodlí při práci. Vzhledem ke své kompaktní velikosti se dá snadno skladovat ve sklepě, garáži nebo zahradním domku.
 
Zdrojem energie pro tento foukač je lithium-iontová baterie, která má dlouhou provozní dobu a kontrolky stavu nabití.
 
18 V/ 2.6 Ah, 190 km/h, 1.8 kg                                                                
Doporučená prodejní cena včetně DPH 3 350 Kč.
reklama