Úvod > zahrada > Ploty z přírodního kamene

Ploty z přírodního kamene

Rubrika: Inspirace v zahradě    Vyšlo:
Autor:    Foto: ABC Service - www.abcservice.cz
Ploty z přírodního kamene

Ploty a zídky z přírodního kamene navozují iluzi dávno zašlých časů a v pojetí dnešních dnů odrážejí návrat k přírodě. Jejich souznění se zahradou plnou zeleně navíc vytváří příjemnou a harmonickou atmosféru. Takový plot je nejenom ukázkou citlivého přístupu k okolí, ale i známkou vytříbeného vkusu majitele.
 
Kdo vybíral k zahradě či domu oplocení, ví, že se nejedná o nijak snadnou záležitost. Jelikož se plot vedle své praktické funkce navíc stal i významným architektonickým prvkem doplňujícím celkové pojetí stavby, je třeba mít na paměti fakt, že vhodné oplocení významně zhodnotí  jak nemovitost, tak pozemek.

 

Investice na léta
Vedle vzhledu hraje podstatnou roli i kvalita a životnost. Plot či zídka by měly vydržet roky bez větších oprav či zásahů. Takový stabilní produkt představují právě ploty z přírodního kamene, které navíc s časem doslova zrají do přirozené krásy.
 
Návraty v moderním pojetí
V řadě oborů, odvětví i situací lidé stále více obracejí svůj zájem k přírodě a přírodním materiálům. A platí to i ve stavebnictví. Kámen nahrazuje beton, ovšem nikoli formou starodávných kamenných zídek, vycházejících z různě tvarovaných kamenů, všelijak pospojovaných k sobě, ale moderního novátorského řešení, které umožňuje, aby si každý zručný kutil postavil takový plot sám.

 

Kamenná skládanka
Postavit plot z přírodního kamene dnes tedy rozhodně neznamená nasbírat hromady kamenů a pracně je seskládat dohromady. Na trhu se objevila zajímavá novinka, která umožní stavebníkům takovou práci zvládnout ve zcela profesionálním duchu. Řešení spočívá v prefabrikátech, které se pro vlastní montáž již pouze skládají na připravené zabetonované patky. Sloupkové díly se vyplní betonovou směsí a na speciální úchytky se k těmto sloupkům pak osadí plotové podhrabové desky. Ty jsou vyrobené pomocí speciální patentované technologie a jsou samonosné, tedy nepotřebují betonový základ.
 
Na závěr se jen sloupky a desky osadí čepicemi z přírodního kamene, které tvoří součást dodávky. Sloupky je možno stavět do výšky dle potřeby  a rozteč mezi sloupky je variabilní až do 280 cm. Celá stavba se dá zrealizovat během několika hodin a výsledkem  je plot z přírodního kamene, který opravdu stojí za to. 

 

Přednosti
Takový plot z přírodního kamene představuje nejenom estetický doplněk k domu a pozemku, ale zároveň je i funkční, protože do něj lze bez problémů zasadit branku a vjezdovou bránu.
 Toto řešení je zárověň cenově velmi výhodné v porovnání s klasickou stavbou plotu z přírodního kamene. 

 

Kámen na 100%
Různé druhy přírodního kamene vynikají barevným provedením. To dává budoucímu majiteli takového plotu možnost sladit oplocení s okolím také barvou. Efekt pak bude více než stoprocentní. Přírodní kámen lze navíc použít na různé obklady a doplňky. Je toho hodně, a tak se nepochybně vyplatí o takové novince zapřemýšlet a poradit se s odborníky v prodejně, specializující se na ploty z přírodního kamene.
 
Více na www.abcservice.cz
 reklama