Úvod > zahrada > Zahradní plány pro začátečníky

Zahradní plány pro začátečníky

Rubrika: Právě vyšlo    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: Nakladatelství GRADA
Zahradní plány pro začátečníky

Ať už tvoříte cokoli tzv. "bez ladu a skladu“, nikdy si nemůžete být jisti dokonalým výsledkem.  Proto je třeba vždy vše předem důkladně a do detailů naplánovat, aby jednotlivé části do sebe zapadly a vznikl příjemný harmonický celek…
 
Jedním z častých míst, kde na jaře plánujeme, budujeme, předěláváme, bývá zahrada. A je jedno, zda nová, či stará, která potřebuje nový kabát. Ale ať už je to tak nebo onak, přání bývá vždy stejné: prostor úchvatný na pohled, ale také maximálně funkční.  
 
Nejjednodušší způsob, jak se s tímto úkolem vypořádat, je zadat takovou realizaci firmě. Jenže ne každý zahradní architekt se ztotožní s vašimi představami a sny a naplánuje vám zahradu přesně podle vašeho přání. Že nemáte zkušenosti? Nevadí: od toho jsou tu knihy o zahradách a zahradničení, aby vám poradily.
 
Zkuste začít např. se Zahradními plány pro začátečníky z nakladatelství Grada. Najdete zde nejenom všeobecné rady, nápady a inspirace, ale také konkrétní návody a plány zahrádek nejrůznějšího stylu i velikosti – od malých až po úplně nejmenší o velikosti 6 x 6 metrů, umístěné ve dvoře. Na své si přijdou nejenom milovníci klasického uspořádání zahrady, ale také všichni, kteří fandí japonským zahradám anebo ti, kteří chtějí mít ze zahrady vedle vizuálního potěšení i užitek. Fotografie doplňují nákresy jednotlivých plánů s rozpisem osázení jednotlivých rostlin. Nechybí základní informace jako rozměry, stavební prvky i nároky na péči.
 
Pokud tedy ještě nevíte co s vaší zahradou a hledáte dobrý tip, odpovězte do 7.4 2009 na následující otázku:
 
Jak se jmenuje voňavý hit jara?
A)  sněženka
B)  hyacint
C)  tulipán
 
Vylosováni byli tři výherci, kterým gratulujeme.
 
- Pavel Pavlačka
- Alois Jurka
- Lenka Hlávková

 

 

Publikaci Zahradní plány pro začátečníky vydalo v tomto roce nakladatelství Grada, 199 Kč.reklama