Úvod > zahrada > Květinová show

Květinová show

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
Květinová show

V neděli 31. května uspořádala Holanská květinová kancelář první květinovou show tohoto roku na téma Svatba. Celá akce probíhala v kongresovém sále Top Hotelu v Praze na Chodově a během čtyřhodinového floristického maratonu bylo opravdu na co se dívat.


pódium s přehlídkovým molem

 

Své umění předváděla Hana Kindelmannová Šebestová, několikanásobná mistryně České republiky ve floristice a pan Florian Seyd, zahraniční host z Holandska, který spolupracuje na květinových dekoracích pro televizní pořady a světoznámé módní domy Replay či Tomy Hilfiger. Náplní celého programu nebyly jenom svatební kytice, korsáže, výzdoby svatebního stolu a glamélie, ale také dárkové kytice, které se nesly v duchu současného floristického trendu, přirozenosti a návratu k přírodě. Jednotlivá aranžmá byla součástí módní přehlídky, na které byly k vidění svatební šaty ze salónu Jasmine.
 
Pojďme se na jednotlivé květiny podívat, ať můžeme načerpat inspiraci pro nadcházející sezónu.
První kytice je z rukou Floriana Seyda. Manžeta je vytvořena ze stuhy a jsou zde použity i nově vyšlechtěné kultivary, se kterými Holandská květinová kancelář své zákazníky prostřednictvím akcí seznamuje. Jednou z nich je Alstroemeria ´New White´, dále byly v aranžmá použity růže, a to Rosa ranuncula s krásnými žíhanými růžovo-bílými květy a Rosa carnosa. Rozčepýřené vrchní kvítky patří okrasným česnekům (Allium), ozdobná tráva je proso (Panicum) a nádhernou vůni dodají aranžmá frézie.

 

Nejen ženy, ale i muži mohou dostávat květiny, důležitý je správný výběr druhů pro správnou příležitost. Následující kytice je tvořena krémovými toulitkami (Anthurium andreanum), manžeta je tvořena Aspidistrou ´Milky Way´ a stonky traviny s latinským názvem Xerophyllum tenax, která se mezi floristy vžila pod názvem beargrass. Celé aranžmá je doplněno asparágusem (Asparagus setaceus ´Plumosus´). Kytice se hodí při příležitosti vernisáží, kulturních vystoupení apod.


autorka kytice: Hana Kindelmannová Šebestová

 

Ale protože kytice patří přeci jen více k dámě, bude následující aranžmá určeno právě pro ni. Základem jsou květy kal (Zantedeschia aethopica), důležitá je volba kultivaru s rozložitým květem, protože většina prodávaných kal má květy stočené do trubičky. Dále je zde sluníčkově žlutě zářivá gerbera, kultivar ´Captiva´, růže, statice a asparágus.


autorka kytice: Hana Kindelmannová Šebestová

 

Ani Florian se nenechal zahanbit a dle poměrně přesně definovaného zadání musel vytvořit kytici pro muže. Nejedná se o typickou kytici, spíše aranžmá, jehož základem je plastový květináč obalený trávami Beargrass, Steelgrass a Lilygrass. Rozkvetlá část je tvořena pivoňkami, vysokými trvalkovými ostrožkami (Delphinium x cultorum), Eustomou, květy kontryhele a stébly prosa.


autor kytice: Florian Seyd

 

Jistě jste si nyní povzdechli jaká je to krása, ale kolik ty květiny asi musí stát, že? Neklesejte na mysli, i na to aktéři pamatovali, a proto se v zadání objevilo, uvázat kytici do 300,- Kč. Oba floristé se tohoto úkolu zhostili po svém.
Hana, jako správná patronka Šumavy, použila ve svém aranžmá 2 stočené kusy smrkové kůry, které přivázala na drátěnou konstrukci. Doplnila ho gerberami, minigerberami, květy letničky Craspedia globosa (žluté kuličky), staticí žluté barvy a 2 snítkami pistácie. Pro přírodní vzhled použila ve spodní části lýko.


 

autorka kytice: Hana Kindelmannová Šebestová
 

A protože i hrnková květina je krásným a navíc trvalým dárkem, který vám při správné péči může vydržet mnoho let, zabalil Florian do peřového límečku rostlinu Kalanchoe blossfeldiana, bílou plnokvětou odrůdu ´Calandiva´ a dozdobil vznešeným květem orchideje Cymbidium. No není roztomilá? 


autor: Florian Seyd

 

 A co nás čeká příště? No přeci samotná svatba, milé nevěsty. Svatební kytice, korsáže, ozdobená tabule a glamélie.reklama