Úvod > zahrada > Svatební kytice, korsáže, polštářky na prstýnky, svatební tabule

Svatební kytice, korsáže, polštářky na prstýnky, svatební tabule

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
Svatební kytice, korsáže, polštářky na prstýnky, svatební tabule

Dnešní článek je volným pokračováním květinové show, která se konala 31. května 2009 v Top Hotelu v Praze. Minule jsme se věnovali kyticím, kterými může například ženich požádat o ruku své nastávající maminku nevěsty, dnes se budeme věnovat samotné svatbě.
 
Nebyla by to ta pravá svatba, kdybychom nezačali kyticemi pro nevěsty. Než si půjdete svou kytici objednat, je nutné předtím učinit několik kroků:
- Vybrat květinářství, kde jsou schopni vám udělat ideálně celou svatební výzdobu, tzn. nejen kytici, ale i korsáže, kytici na auto, výzdobu na svatební stůl, do kostela apod.
- Předem se domluvit na květinách, které byste v aranžmá chtěli mít, některé z nich musí floristé přirychlit, některé nebudou v určité době k sehnání, některé je nutné speciálně objednat a dopravit z Holandska.
- Vybrat si nejdříve šaty. Většina floristů poté na základě fotografie a posouzení postavy nevěsty zvolí vhodný typ kytice. Někteří jsou potom následně ve spojení i s kadeřníky, protože na svatební kytici volně naváží květinovou výzdobou do vlasů, různými sponkami, drdoly apod.
- Zapojit do celé akce i ženicha, výzdoba na jeho klopě (korsáž) by měla korespondovat s kyticí nevěsty.
- Předchozí kroky udělat s dostatečným časovým předstihem!!!
 
A nyní se už pojďme podívat na první svatební inspiraci. Následující kytice má poměrně nezvyklou žlutou barvu. Základ tvoří žluté skeletované listy, stočené a  přilepené na korpusu. Ve vrchní části je poměrně hustě vypíchán Dianthus caryophyllus (hvozdík karafiát) a změkčení přechodu zajišťují limonky. Spodní část, splývající s dlouhými šaty nevěsty, je vytvořena z nadrátkovaných květů kraspedie (Craspedia globosa).


 

autorka kytice: Hana Kindelmannová Šebestová

 

Další kytice je již v tradiční bílé barvě. Základ tvoří polokoule, do níž jsou napíchány drobnokvěté chryzantémy Santini. Do jejich květů jsou napíchány perličkové špendlíky pro zjemnění celého aranžmá. Ve vrchní části jsou květy cibuloviny Eucharis a dále je polokoule doplněna o krémové kvítky Ornithogalum. Spodní část je vytvořena ze stébel Steelgrassu.


 

autor kytice: Florian Seyd

 

Nebo jste snad romantici a dali byste přednost čistě bílé? Žádný problém, kulatá kytice se závojem z růží, pivoněk a šáterem.

 


autor kytice: Florian Seyd

 

Zapomenout bychom neměli ani na ty nejmenší. Družičky jsou krásným doprovodem každé nevěsty. Dříve bývalo zvykem, že děti rozhazovaly po cestě okvětní plátky růží, dnes je to již na většině veřejných míst (kostelích či úřadech) zakázáno. Proto si děti nesou košíčky, kde jsou jednotlivé plátky naaranžovány, zde konkrétně s hortenziemi, voskovkou (Hoya linearis), karafiátem a podzimními plody. 


 

autor kytice: Florian Seyd

 

A protože nám všem pořádně vyhládlo, usedneme ke svatebnímu stolu. První z nich je romantika sama. Bílý ubrus krášlí truhlíky pokryté listy salalu, do nějž jsou napíchány dlouhé květy kalokvětu (Agapanthus) a drobné kvítky nevěstina závoje. Listy salalu jsou použity i v dekoracích na talířích a ve skleničkách.


autorka: Hana Kindelmannová Šebestová

 

Druhá tabule je o něco rozvernější, ve fialových květnících (terakotové květináče natřené barvou na zdi) jsou růže, frézie, karafiáty, orchideje vandy a pro vůni frézie. Drobné kamínky pokrývají bílý ubrus, jehož středem se line fialová pentle.


autor: Florian Seyd

 


Nakonec se podíváme na polštářky k uložení snubních prstenů a na drobná květinová svatební aranžmá.


 

 

 

 

 reklama