Úvod > Novinky > Twenty after Twenty v GALERII Jaroslava Fragnera

Twenty after Twenty v GALERII Jaroslava Fragnera

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Informační materiál, vizualizace: Galerie Jaroslava Fragnera
Twenty after Twenty v GALERII Jaroslava Fragnera

Pražská Galerie Jaroslava Fragnera oslavuje dvacetileté výročí od sametové revoluce netradičním způsobem – československým projektem Twenty after Twenty…
 
Originální kreace
Příznivci atypických architektonických forem, mohou až do 10. 1. 2010 navštívit Galerii Jaroslava Fragnera, prezentující díla mladých českých a slovenských architektů, kteří odstartovali svá studia po sametové revoluci.

Expozice místo ověřených klasických architektonických modelů, představuje zhotovené čerstvé výtvory architektů, ve formě psích boud  a ptačích budek, které navrhovali na základě zadání.

Vystavovaná díla jsou ukázkou aktuálního průřezu architektonickým myšlením a včetně kvality a metod navrhování. 

Netradiční zadání umožňuje poukázat na širší pole působnosti architektury za tradičními hranicemi definovanými stavbou. Zároveň si všímá pronikání architektury do oblastí, které nejsou jejich tradiční doménou.

Výstava se koná pod záštitou Václava Riedlbaucha, ministra kultury České republiky a Marka Maďariče, ministra kultury Slovenské republiky.

 

Čtyřicet československých přátel
„Chtěli jsme vytvořit platformu pro přátelské setkání čtyřiceti 40 architektů či ateliérů z bývalého Československa. Tyto kolektivní přehlídky zpravidla prezentují skutečnou, vážnou architekturu, proto se náš kurátorský kolektiv shodl na tématu architektury „vážné – nevážné“, architektury pro naše zvířecí souputníky. Je to reálná architektura, konceptuální přístup, hra... Vlastně to, co můžeme najít i u skutečných staveb nebo co je příznačné pro profesionální tvorbu vybraných architektů“, říkají o projektu kurátoři výstavy Dan Merta a Andrea Trembuláková. 
 
Projekt zahájený v Praze v předvečer 17. listopadu bude reprízován v polovině ledna 2010 v prostorách Design Factory v Bratislavě, která je pořadatelem za slovenskou stranu.
 
Tato společná výstava je pokračováním několikaleté spolupráce při vzájemném představování současné české a slovenské architektury. Výstava, která se nese více v poloze volnější tvorby, je doplněna katalogem, kde je každý architekt či ateliér představen třemi vybranými projekty. Z nich lze vyčíst, o co tomuto vybranému portfoliu architektů v jejich tvorbě či úsilí za „lepší zítřky“ jde. Jsou zde zastoupeny realizace i projekty, vize a sny.


Mohlo by se hodit


reklama