Úvod > Novinky > Veletrh FOR GARDEN – inspirace světovými trendy

Veletrh FOR GARDEN – inspirace světovými trendy

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: ABF
Veletrh FOR GARDEN – inspirace světovými trendy

Kam za inspirací ještě před vypuknutím zahradnické sezóny? Neuděláte chybu, když 18. – 21. března 2010 vyrazíte na 4. veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN do Pražského veletržního areálu v Praze 9 - Letňanech.
 
Nejnovější trendy zde představí profesionálové z Čech i ze zahraničí. Počet přihlášených vystavovatelů překročil ke 30. listopadu 100 firem. A jak se vyjádřila pořádající společnost ABF s.r.o., dá se předpokládat, že celková účast bude nakonec ještě o více než třetinu vyšší.
 Již teď je tedy jasné, že se v březnu uskuteční jeden z nejsilnějších ročníků v historii veletrhu. Pozvánkou do letňanského PVA totiž bude pestrá nabídka novinek z oboru, ukázky návrhů zahrad od zahradních architektů i bohatý doprovodný program včetně odborných přednášek.

 

Úspěšně nastolená tradice
Veletrh nabízí tradiční náplň a má proto i své tradiční příznivce v řadách vystavovatelů. K těm trvale věrným se řadí společnosti Kettler, Hartman, Hak, faKOPA či Vetr. Na výstavní ploše o celkové rozloze 110 m2 se pak opět budou prezentovat pěstitelé rostlin ze Svazu školkařů ČR.
 
Mezi dalšími prestižními tuzemskými vystavovateli a českými zastoupeními zahraničních firem jmenujme alespoň společnosti INET InterEkoTechnik (závlahy), Strom Praha (zastoupení zahradní techniky John Deere), Gardena a BG Technik (vybavení do zahrad a zahradní technika). Dále se představí společnosti Meandr AZS (distributor profesionálních závlahových systémů K-Rain pro ČR) či společnost Beatin Aqua (oficiální zástupce polské firmy Aqua Szut na českém trhu zaměřené na akvarijní a zahradní techniku).  Mezi zahradními architekty se mimo jiné představí Atelier Flera.
 
Naopak nově mezi vystavovateli najdete firmy z oboru prvků do zahrad – jako je umělý i přírodní kámen, venkovní obklady a dlažby. Jmenovat lze například společnosti Lipea, Kamenolom Javorka, Liebscher a Pražský kámen. Dalšími „nováčky“ na výstavě jsou Siesta Bohemia, Jiva Jirák s městským mobiliářem a plotovými a zahradními systémy nebo firma Symbiom, která přináší všem pěstitelům pomoc při pěstování rostlin v podobě využití mykorhizních hub.

 

Hojná zahraniční účast
Účast na letošním ročníku veletrhu potvrdili ovšem také mnozí zahraniční vystavovatelé. Mezi prvními to byli zástupci z Německa (W. Kordes´ Söhne Rosenschulen - růže, Leutersdorfer Baumschulen – vzrostlé stromy), ze Slovenska (Gazebo – pergoly, zahradní stavby) či např. z Polska (GOSPODARSTWO OGRODNICZE "EDEN" - růže).
 
Atraktivní doprovodný program: soutěže, přednášky, …
S vysokým zájmem veřejnosti se zřejmě setká další cyklus série Trendy při tvorbě zahrad III. Součástí programu budou odborné přednášky jako např. Moderní růže v zahradní architektuře, Zahradnické inspirace ze zahraničí, představení soutěžních projektů v akci Zahrada roku 2009 a další.
Zájem návštěvníků bezesporu přitáhne i výběrová výstava a soutěž EXTERIÉR TRENDY. V ní se v hale 1 sejdou ukázky návrhů zahrad od zahradních architektů.  Před vyvrcholením veletrhu se jednotlivé expozice podrobí hodnocení odborné komise, a ta pak ve finále vybere jednu vítěznou, jejíž autor získá na dalším ročníku veletrhu výstavní plochu zdarma.

 

Spokojeni budou vystavovatelé i návštěvníci
Veletrh FOR GARDEN poradí jak na zahradu podle posledních světových trendů. Proto si tam na své určitě přijdou návštěvníci nejenom z řad laiků, ale také fundovaní amatéři a skuteční profesionálové. Vystavovatelům zase účast na 4. veletrhu zahradní architektury, nábytku a techniky přinese dobré prezentační a široké kontraktační příležitosti. A navíc si v přímé konfrontaci s nejbližší konkurencí budou moci v Pražském veletržním areálu ověřit, nakolik drží krok se světem. A proto tam srdečně zve pořádající společnost ABF také vás.
Více informací získáte na: www.for-garden.cz.


Mohlo by se hodit


reklama