Úvod > Novinky > Vánoční trhy

Vánoční trhy

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: SXC
Vánoční trhy

Příjemná předvánoční atmosféra na vás čeká od 11. prosince na Výstavišti v pražských Holešovicích, kde probíhají tradiční Vánoční trhy. Každý den, od 10 do 18 hodin, zde můžete načerpat novou inspiraci a odnést si domů pár nápadů či dárků pod stromeček. Pro všechny účastníky je připraveno „něco“ zajímavého v duchu pravé vánoční atmosféry. Představuje se zde také několik dílčích kulturních a výstavních přehlídek. Co tedy na trzích uvidíte…
 
Veletrh je i letos rozdělen do tří částí:
desetidenní VÁNOČNÍ TRHY, 11. – 20. 12. 2009, v Pravém křídle Průmyslového paláce
třídenní HRNČÍŘSKÉ A ŘEMESLNÉ TRHY, 11. – 13. 12. 2009, v Levém křídle Průmyslového paláce
pětidenní DÁRKY A DEKORACE, 16. – 20. 12. 2009, ve Střední hale Průmyslového paláce

 

Od pátku 11. prosince mohou milovníci tradic a poctivých řemesel navštívit HRNČÍŘSKÉ A ŘEMESLNÉ TRHY. Umělečtí řemeslníci z celé republiky zde budou nabízet své výrobky pyšnící se kreativitou a jedinečným osobitým puncem. Setkáme se tak na jednom místě nejen s výrobky hrnčířů, ale i dalších uměleckých řemeslníků, např. kovářů, truhlářů, sklářů, šperkařů, zvonařů, řezbářů a textilních výtvarníků, kteří zde předvedou ukázky ze své tvorby.
 
Ve středu 16. prosince začne poslední z akcí Vánočních trhů - specializovaný veletrh DÁRKY A DEKORACE. Vánoční zboží, svíčky, ozdoby a další dekorace jistě přinesou inspiraci pro vytvoření vánoční pohody v každé rodině.
 
Charitativní akce „1. vánoční cirkus“
Pro navození té správné vánoční atmosféry se od 15. prosince představí na Výstavišti v Holešovicích spolu s Vánočními trhy také 1. vánoční cirkus. Vánoce by měly být plné radosti, zábavy a štěstí. Smích na tvářích mají mít především všechny děti a proto se organizátoři rozhodli uspořádat vánoční cirkus a zároveň přispět na Konto BARIÉRY, jehož patronkou je zpěvačka Lucie Bílá.
 
Vánoční cirkus má v zahraničí dlouholetou tradici. Přípravy pražského programu se zhostil Národní cirkus Originál Berousek. Program se bude odehrávat pod zcela novým obřím vytápěným šapitó pro 1 200 lidí. Vystoupení budou moderovat známé osobnosti, hvězdy českého show businessu. Návštěvníci budou mít možnost shlédnout prvotřídní čísla a účinkování nejlepších umělců světa, při kterých se bude tajit dech. Pravou vánoční pohodu si budou moci návštěvníci vychutnat s punčem, grilovanou klobásou a trdelníkem, které bude možno zakoupit ve speciálním stanu.
 
Národní cirkus originál Berousek je právem považován za nejprofesionálnější v České republice a řadu ocenění získal i v zahraničí. Cirkus s tradicí přesahující 85 let procestoval více než 40 zemí světa. V roce 1989 získal ocenění udělené Georgem H. W. Bushem za humánní drezúru medvědů, v roce 1980 pak 2.místo na Festivalu Mundial del circo - el Corte Ingles. 7.6.2009 obdržel na cirkusovém festivalu v Rumunské Bukurešti celkem 5 ocenění, včetně Zlatého lva za nejlepší cirkus v Evropě. Každý z nás jistě zná film 6 medvědů s Cibulkou, kde si hlavní roli zahráli medvědi tohoto cirkusu.
 
Kompletní program naleznete na stránkách www.vanocnicirkus.cz
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama