Úvod > Novinky > Barvy roku 2010

Barvy roku 2010

Rubrika: Jak na barvy v interiéru    Vyšlo:
Autor:    Foto: housetohome.com, Momoy, HouseBeautiful
Barvy roku 2010

Nejenom v módě, účesech či make-upu se vždy na počátku nového roku řeší nadcházející trendy. Také svět interiérů prochází proměnou, nejčastěji barevnou. Jaká škála se tedy dostane na výslunní během letošní sezóny?
 
Barvy jako takové hrají v životě člověka velmi podstatnou roli. Oblékáme si oblíbené barvy, ale také se jimi obklopujeme. Správný výběr barvy oblečení nás správně naladí k dané situaci, správný výběr barev v interiéru umí náš domov nejenom oživit, ale také zharmonizovat, abychom se v něm cítili dobře. 
 
To, jaká barva ovládne následující rok, vychází z mnoha různých zdrojů, od architektury, přírody, technologií, designu až k pop kultuře, ale také celosvětové situaci a dění, probíhajícím všude kolem nás.

Loňskou převažující zelenou tedy letos střídá námořnická modř.

Podle odborníků na barvy je to dáno hlavně tím, že modrá přináší naději, nové začátky, čistý štít… Nebe je nekonečné, vzduch svěží a voda energizující. To je nejenom osvobozující pocit, ale také jistota a naděje k znovunabytí síly, možnost neutuchající energie.
Modrá barva vrací do interiéru klid, duchovní aspekt i přirozenou krásu přírody.

 

Jak jsme uvedli výše, barevné trendy jsou ovlivněny různými tématy. Z těch, v nichž designeři čerpali pro doplňující škálu této sezóny jsou to: tichý klidný prostor, prchavá fantazie, základní víra, svobodný duch a sladké vzpomínky.  
 
- tichý klidný prostor
Tichá krása nebe inspirovaná prostorem umožňujícím výjimečný nádech. Takové barvy nepochybně inspirují mnoho designerů a architektů k vytvoření palety pracující s šedomodrými odstíny doplněnými jemně růžovou.
 
- prchavá fantazie
Hranice mezi uměním a vědou je pryč. Jeden z klíčových trendů tohoto roku představuje experimentální inovace.
Syntetický dojem, stylové a chromatické barvy: dočkáte se kombinace sytě až oranžově žlutých odstínů, zelené, růžové a modré, která je v tomto případě značně výrazná.

 

- základní víra
Toto téma představují teplé barvy, přírodní hnědá, trávově zelená či lila, inspirované slámou, listy rostlin a květinovými vlivy.
Jeho vznik je založen na životě toužícím po skutečné hodnotě rodiny, přátelství a domova.

 

- svobodný duch
Paleta plná individuality a svobodného ducha má osobitý styl a její představitelé dokážou vystoupit z davu. Je založena na touze objímat, energii a víře v lepší život. Rozjásaný barevný styl a tak trochu třeskutá kombinace barev ovšem nesvědčí každému interiéru a hlavně jeho uživatelům.
 
- sladké vzpomínky
…to je krása klasických interiérů a dekoru, které nepohltí ani mocný čas…
Mluvíme o různorodé paletě velmi romantických, něžných barev, které mají za úkol okouzlit a vyvolat vzpomínky na staré dobré časy. Dnešní odstíny jsou ovšem mnohem sofistikovanější a bohatší. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama