Úvod > Novinky > DŘEVOSTAVBY 2010 – největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví

DŘEVOSTAVBY 2010 – největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví

Rubrika: Cestování    Vyšlo:
Autor:    Foto: Weberhaus
DŘEVOSTAVBY 2010 – největší veletrh využití dřeva ve stavebnictví

Od 25. - 28. 2. proběhne na výstavišti PVA Letňany veletrh Dřevostavby, kde více než 170 vystavovatelů z 10 zemí Evropy představí novinky a aktuality z trhu využití dřeva ve stavebnictví. Jelikož nedílnou součástí tohoto projektu jsou i doprovodné programy, lze předpokládat, že si zde každý návštěvník, který se zajímá o trendy související s nádherným materiálem, jakým dřevo bezesporu je, najde to své… Pátý jubilejní ročník veletrhu představí těchto programů hned několik.
 
SALON DŘEVOSTAVEB 2010
Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídka nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných za poslední kalendářní rok v České republice. V pořadí již pátý ročník této největší české přehlídky architektury dřevostaveb se uskuteční v termínu od 25. do 28. 2. 2010 jako doprovodný program veletrhu Dřevostavby 2010. Cílem je zviditelňovat kvalitní realizace a poutavou formou široké laické i odborné veřejnosti ukázat cestu dřevěné architektury, která je odpovědná k životnímu prostředí a zároveň nerezignuje na kvalitu architektury a designu.

 

DŘEVĚNÝ DŮM 2010
Poprvé na veletrhu Dřevostavby bude veřejné vyhlášení soutěže Dřevěný dům. Organizátoři přidali pro zpopularizování soutěže samostatnou kategorii: Realizovaný energeticky úsporný dům. Smyslem soutěže je podpořit snahy o využití dřeva v českém stavebnictví. Vlastní soutěž je otevřena pro široké spektrum uchazečů: stavební firmy, architekty, stavební inženýry, studenty a všechny ostatní zájemce se zkušenostmi v projektování dřevostaveb. Cílem soutěže je vybrat nejpovedenější návrhy dřevěných domů, a to z hlediska architektonického řešení a ekologické zátěže, a dle dalších kritérií stanovených v podmínkách soutěže. Navštivte veletrh a dozvíte se více o možnostech dřevěného stavění.
 
DŮM SNŮ PRO KAŽDÉHO
Televize Nova odvysílala v podzimním vysílacím schématu reality show Dům snů. Tento projekt byl divácky velmi úspěšný formát s prvky reality show, ve kterém soutěžily vybrané páry o postavený Dům snů. Show má své vítěze, tím ale nemusí skončit. Projekt „DŮM SNŮ pro každého“ navazuje, protože dům snů může mít každý. Na veletrhu Dřevostavby od 25. 2. naleznete nejen společnosti, které se na projektu podílely a budete se moci přesvědčit o kvalitách dřevostaveb, ale organizátoři připravují i bloky přednášek a poradenské centrum. Prostřednictvím výstavy, přednášek, dokumentů a tematické literatury představíme celý projekt a dozvíte se zákonitosti ekologických pasivních domů. „DŮM SNŮ pro každého“ je zároveň setkání architektů, stavebníků a možná i vítězů reality show.


Mohlo by se hodit


reklama