Úvod > Novinky > Z moravských kuchyní…

Z moravských kuchyní…

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: autorka
Z moravských kuchyní…

Víte ještě, co je UHO?  Správně, „univerzální hnědá omáčka“, nebo taky „úplně hnusná omáčka“, chcete-li.  Dnešní děti ji už ve školní jídelně nepotkají, zatímco starší generace na ni vzpomene s pohnutím. Dnes se však vaří ve školách tak, že si jídelny troufnou mezi sebou soutěžit. Letos již potřetí.

 

Proč to dělají?

„Běžně máme dvě jídla na výběr, nechybí čerstvá zelenina a jídelníček zpestřují cizokrajná jídla. Zařazujeme i krajové speciality a je samozřejmé, že se zajímáme o to, co dětem chutná a co ne a proč. Bereme děti jako hosty v restauraci a je už běžné, že děti jídlo nevracejí a chodí si přidat. A jsme na svoji práci hrdé, “ říká Libuše Šílová, ředitelka školní jídelny Nádvorní, ve které se letos klání uskutečnilo. A proč do toho šly? „Chceme zvítězit, ale chceme především dokázat, že něco umíme,“ dodává Alena Čépeová, vedoucí kuchařka.
 
Nebylo tomu tak vždy, školní stravování bylo mnohdy postrachem. „Buďme spravedliví, co se vlastně dalo před revolucí nakoupit? Přední hovězí, bůček nebo vnitřnosti na „pajšl“! K tomu slepená rýže, kolínka nebo staré brambory. Zelenina po většinu roku nebyla, jídla se neochucovala. Dnes je nabídka surovin pestrá a kuchařky jsou profesionálky. Chtěli jsme je ocenit a motivovat do další práce. A taky bychom chtěli, aby i veřejnost viděla školní jídelny v novém světle. Proto jsme vymysleli tuto soutěž,“ říká Anna Packová, referentka pro školní stravování Magistrátu města Brna, ředitelka a organizátorka celé soutěže.

 

Kdo se účastnil, co se vařilo a kdo vyhrál
Soutěžilo deset týmů, pět z Brna a další z Uherského Brodu, Příbora, Pohořelic, Rožnova pod Radhoštěm a z Českého Těšína. Vařila se zeleninová polévka, pokrm podle italské receptury přizpůsobené našim podmínkám, salát a moučník a to vše za 35 Kč! Na talířích se objevily  lasagne se špenátem a uzeným tofu, králičí filety na olivách nebo losos se zeleninou a těstovinami, což prý jsou běžná jídla na jídelníčku. „Děti už nejsou navyklé jen na domácí kuchyni, jezdí se do zahraničí a nikoho nepřekvapí třeba olivy. 
 
A děti tyto jídla nevrací,“ pochvaluje si vedoucí školní kuchyně Kamínky Šárka Fiedlerová, jejíž tým obhájil druhé místo za zeleninovou polévku s cizrnou, lasagne s mletým masem a rajčaty a bezé řezy s jahodami. O jediný bod zvítězil nad nimi tým kuchařek vedený Gabrielou Románkovou ze školní jídelny ZŠ Vídečská z Rožnova pod Radhoštěm, jejichž zeleninová polévka s pohankovými knedlíčky, těstoviny s tuňákem, rajčatový salát s italským dresinkem a šlehaný puding s tvarohem prohlásila porota za nejlepší jídlo vůbec.

 

Kdo jídla hodnotil a jak

Spolupořadatelem i spolutvůrcem akce je od počátku Společnost pro výživu spolu s Asociací kuchařů a cukrářů. Moderátorem a předsedou poroty byl po celý den šarmantní a vtipný Zdeněk Hladík, manažer prezentačního kulinářského centra Vitana. „Ve světě se běžně konají soutěže cukrářů, restaurací, hotelů, barmanů, ale školních jídelen, to ne, to je absolutní unikum tady u nás! A to proto, že naše školní jídelny jsou jedny z nejlepších na světě,“ říká nadšeně.
 
Jako členové patnáctičlenné poroty zasedli reprezentanti Města Brna, Jihomoravského kraje, České školní inspekce, Krajské hygienické stanice, Asociace kuchařů a cukrářů i studenti. Všichni poctivě ochutnávali jídla, která byla označena číslem, bodovali a počítačový systém hodnotil. A to jak jednotlivá jídla samostatně, tak celkové menu a nakonec byl vyhlášen absolutní vítěz, o kterém rozhodl rozdíl jediného bodu v celkovém počtu téměř tisíc bodů!

 

Jak se změnilo školní stravování

Členem poroty byl i lékař, MUDr. Jan Ševčík z Teplic, který se téměř padesát let staral o výživu a stravování dětí. „Víte, jak se po válce začínalo? Jedna máma u starého sporáku ve škole spolu se školníkem ohřívali a rozlévali dětem mléko! Děti byly tenkrát vyhublé a průsvitné, chudokrevné a často nemocné. Dnes jsou oproti tomu děti vyspělé a zdravé, pokud ovšem nejsou obézní. Pracovnice ve školních jídelnách jsou profesionálně zdatné, které o výživě dětí vědí strašně moc. Takové odborníky nemá dnes žádné jiné stravování,“ tvrdí starý praktik.
 
Společnost pro výživu pořádá pro kuchařky ve školních jídelnách kurzy a soustavně je doškoluje. „Víte co je to potravní koš?“ zkouší mne. Nevím, zahanbeně přiznávám. „To je nejdůležitější podklad pro tvorbu jídelníčku ve školách, který určuje limity vyrovnané stravy na každý den a na strávníka. Proměňuje se spolu s dítětem a na základě nejnovějších požadavků na výživu. Jeho dodržování školní jídelnou hodnotí a kontroluje měsíčně Česká školní inspekce. Vařit pro děti je dnes umění!“ pochvaluje si lékař.

 

Na závěr se odměňovalo
Předávání cen se zúčastnil i náměstek primátora Města Brna MUDr. Daniel Rychnovský, který neochvějně tvrdil, že „dnešní akce je pro celou Moravu, příští bude pro celou republiku a ta další pro celou EU!“ Starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka měl jako zřizovatel dvě želízka v ohni, hostitelskou školní jídelnu Nádvorní a Kounicovu. „Jsem hrdý, že do toho šly, už to je důkaz, že jsou výborné, nevadí, že nebyly první, cení se odvaha, za to si zaslouží něco nového do kuchyně,“ usmíval se starosta.

 

A taky slavilo
Závěrečné oslavy se účastnil i moravský bard Láďa Kerndl s manželkou, který si také zavzpomínal. „Já jsem ve školní jídelně miloval hrachovou kaši s opečeným buřtem. Za to jsem nesnášel buchtičky se šodó. Naštěstí kamarád to měl obráceně. Takže když byla hrachová kaše, měl jsem dvě porce. Když byly buchtičky, byl jsem hlady, cpal se kamarád,“ smál se zpěvák.


Mohlo by se hodit


reklama