Úvod > Novinky > Co nabízí na podzim brněnská ZOO?

Co nabízí na podzim brněnská ZOO?

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: autorka a www.brno.cz
Co nabízí na podzim brněnská ZOO?

Především nově otevřenou největší expozici, Beringii. Na největší investici v ZOO, která stála 75 milionů korun, se podílel Regionální fond evropské soudržnosti a město Brno. Expozice je o území, které je našim představám neskutečně vzdálené, někde mezi Amerikou a Asií, kde je Beringův průliv a Kamčatka. Území nedotčené, plné horkých pramenů, gejzírů a nerostného bohatství. Vládne tu medvěd kamčatský, největší medvěd na světě.

 

Párek těchto medvědů dorazil do Brna po strastiplné týdenní cestě. Ze ZOO v Rostově na Donu, kde žil pár sirotků – nalezenců, v klecích do Moskvy, pak ze Šeremetěva do Frankfurtu letadlem. „Precizní Němci zklamali, až při překládání z letadla na auto zjistili, že 700 kg vážící medvěd potřebuje jeřáb…“ prozradil zoolog Jiří Vítek, který medvědy doprovázel. Z Frankfurtu do Brna to prý byl už jen kousek.

 

Kamčatské chalupy, naučná stezka, ze sibiřské lovecké usedlosti výhled do expozice, bazén s vodopádem a výměra nejméně jeden hektar. Pár medvědů kamčatských tak dostal exkluzivní ubytování. Medvědice Kamčatka byla z ubikace vypuštěna o den dřív, než její partner Jelizor. Ten si musel počkat na primátora města, až ho vypustí 9. října při slavnostním otevření expozice a tvářil se u toho dost povzneseně. Neobešlo se to bez vtípků, jako „…medvěd určitě pozná dobrého primátora a ochutná ho…..“  či „….primátor se nebojí ani medvěda a pohladí si ho….“ .

 

Slavnostního otevření se zúčastnilo asi tři sta diváků, kteří dostali DVD o expedici ZOO Brno na Kamčatku a samozřejmě si prohlédli také další atrakce, jako lišku polární, bobra kanadského i pár medvědů ledních, kteří působili poněkud deprivovaně, že z nich už nejsou mediální hvězdy. Oba medvědí páry se teď budou jistě snažit, aby přivedly do ZOO Brno nové přírůstky a tím i další návštěvníky.

 

Brněnská ZOO připravila na 23. a 24. října Víkend otevřených dveří, který se koná u příležitosti otevření rekonstruovaného pavilonu opic a nového výběhu medvědů kamčatských s doplňkovými expozicemi rosomáků sibiřských i několika druhů severských ptáků. Tradiční podzimní akce Haloweenská ZOO se bude konat v sobotu 30. 10. 2010 od 10. do 15. hodin. Děti si mohou vyzkoušet dlabání halloweenských dýní, které budou poté vystaveny v areálu ZOO. Rodinu bobra kanadského, chovanou v rámci Beringie, je možné sledovat i on-line na internetu. V současnosti ji tvoří samec, dvě samice a 5 mláďat, která se narodila letos v červnu. V brněnské ZOO je i na podzim možnost potkat mnoho zajímavého.


Mohlo by se hodit


reklama