Úvod > Novinky > Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově

Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: ckrumlov.info, scena.cz, hudba.zoznam.sk
Mezinárodní hudební festival v Českém Krumlově

Již podvacáté hostí tento rok Český Krumlov Mezinárodní hudební festival, neopakovatelný hudební maratón v romantické atmosféře Maškarního sálu, Pivovarské zahrady nebo Otáčivého hlediště. Festival byl zahájen 15. července a potrvá až do 20. srpna.
 
Svoji účast přislíbili umělci zvučných jmen – Ramón Vargas, José Cura nebo Plácido Domingo. Argentinec José Cura zde ztvární roli Cania v novém nastudování opery Komedianti Ruggiera Leoncavalla. Tenor Plácido Domingo se do České republiky vrací po dlouhých 17 letech a vystoupí společně se sopranistkou Anou Maríou Martínez. Mexický rodák Ramón Vargas je jedním z nejvyhledávanějších tenorů současnosti a rakouským Festspiele Magazinem byl vyhlášen „umělcem roku“.

 

 

Můžete se ale těšit i na další hudební lahůdky. Například muzikálový večer Nesmrtelná Broadway, v níž účinkují američtí zpěváci Christiane Noll, Rob Evan, Anne Runolfsson společně s Kühnovým smíšeným sborem a Moravskou filharmonií Olomouc. Německá houslistka Tanja Becker-Bender si krumlovské publikum dokázala podmanit již při svém debutu před dvěma lety v „nehratelných“ Paganiniho Capriciích.
 
Tento rok si přichystala repertoár Johanna Sebastiana Bacha. Do varu vás dostane flamencový kytarista Carlos Piñana. Kastaněty, bubny a svůdné tóny guitarry flamenca navodí atmosféru ohnivé Andalusie. Václav Hudeček v doprovodu mladých umělců – Jana Mráčka, Josefa Špačka a Marie Isabel Kropfitsch společně s Collegiem Symfonického orchestru ČR vám představí houslové koncerty pro dvoje, troje a čtvery housle od Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha.

 

 

A čekají vás další neopakovatelné zážitky.
- Collegium Marianum: Boemo furioso
- Hvězda světového jazzu Arturo Sandoval
- Tango Soirée – večer s argentinskou hudbou a číší vína
- Slovenský večer
- Věra Binarová a Heroldovo kvarteto
- Ivan Ženatý a Talichův komorní orchestr

 

 

Pokud byste Krumlov rádi navštívili, podívejte se na stránky www.festivalkrumlov.cz, kde najdete program, tiskové zprávy a pár dobrých tipů, kde se ubytovat a jak si obstarat vstupenky na jednotlivá představení. Přehledný a jednoduchý systém on-line rezervací a platby vstupenek vám umožní vstupenky rezervovat i kupovat přímo přes internet. Najdete zde také ceny vstupného na jednotlivá představení.


Mohlo by se hodit


reklama