Úvod > Novinky > Woody Allen na Žižkově

Woody Allen na Žižkově

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: zdjc.cz
Woody Allen na Žižkově

Nebojte se, nejedná se o bulvární zprávu, že mistr jiskrného humoru opouští New York, ale o aktovku Central Park West, kterou uvádí divadelní společnost 3D Company. Na jevišti Žižkovského divadla Járy Cimrmana můžete představení zhlédnout od poloviny října, kdy mělo premiéru.
 
V době, kdy do nás televize i další média hrnou především špatné zprávy, si řada lidí ráda odpočine a udělá příjemný večer. V záplavě kulturních a jiných akcí si ale musíte vybrat tu pravou. Máte-li rádi chytré komedie, Central Park West by mohl splnit vaše očekávání. Moje rozhodně splnil.

 

 

V podstatě banální a zcela obyčejný příběh dvou manželských párů a zároveň přátel rozehrávají herci na střídmě a příjemně zařízené scéně jednoho obývacího pokoje (který by mohl být kdekoli, ne jen v New Yorku). Psycholožku Phyllis navštíví její přítelkyně Carol a již podle silně neuklizeného prostoru pochopíme, že něco není zcela v pořádku. Carol je vyděšena a snaží se zjistit, co se vlastně stalo. Dozvíme se, že Phillis opustil manžel kvůli jiné ženě. Ale to je jen začátek celé komedie o nevěře, přátelství, krizi i nových začátcích.
 
Abych neprozradila příliš z děje, dodám už jen, že se do všeho přimíchají oba manželé – Howard a Sam – a ještě jedna dívka, Julie. Ale kdo, koho a s kým vlastně nakonec opustí, už musíte zjistit v divadle.

 

 

Výborně zahrané a vypointované dialogy jsou základem celého úspěchu. Myslím, že všichni herci pod režijním vedením Martina Vokouna mistrně zachytili kouzlo i humor Allenova textu a dodali postavám nefalšovanou živost. Phyllis Anny Fixové srší humorem i v krizové situaci a na svět kouká s potřebnou špetkou nadsázky, její manžel Sam, právník v podání Michala Kerna, sice není prvoplánovým lamačem ženských srdcí, ale přiznejme si, že leckterá by mu lehce a ráda podlehla, s Carol Diany Šoltýsové byste klidně zašli na kávu (pokud tedy právě nemáte manžela k světu…) a od Howarda, zneuznaného spisovatele v podání Petra Stacha, byste si vážně nechali něco uvařit. Julie Ivany Korolové vnese do děje překvapivou zápletku a navíc něžnost a tak trochu i nevinnost a nechá děj vygradovat ke konečnému rozuzlení.

 

 

Takže, ať už máte či nemáte rádi Woodyho Allena, ale baví vás se bavit a zasmát v divadle, udělejte si hodinu a půl volného času a jděte se zasmát (vlastně tak trochu i sami sobě) na Central Park West!
 
Do Vánoc máte možnost ještě dvakrát, a to 5. a 16. prosince.

 

 

CENTRAL PARK WEST, Woody Allen
Hrají: Anna Fixová, Diana Šoltýsová, Ivana Korolová, Michal Kern, Petr Stach
Režie: Martin Vokoun
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana (
www.zdjc.cz)


Mohlo by se hodit


reklama