Úvod > Novinky > Nač lunu míti na člunu?

Nač lunu míti na člunu?

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: cabaret-calembour.cz
Nač lunu míti na člunu?

Kdo rád chodí do divadla, ale už ho unavuje velká a hutná činohra, může si, tak jako protagonisté Cabaretu Calembour, odskočit „z velké na malou“. Ale na scéně pražského Divadla Kampa rozhodně malé zážitky nečekejte!
 
Cabaret Calembour je uskupením či skupinou, kterou založili mladí umělci a přátelé z absolventského ročníku katedry činoherního divadla DAMU 2009/2010 s cílem navázat a rozvíjet odkaz divadel malých forem i tradici českého literárního kabaretu. I když jsou herci rozeseti v divadlech po republice, máte v nepravidelných intervalech (většinou jednou měsíčně) šanci účastnit se jejich tvůrčího snažení přímo v srdci Prahy, v malém divadle na Kampě.

 

 

Večer kvidoulení s CC se nese v lehkém, kabaretním, ale přitom velmi chytrém duchu. Je také pohlazením pro všechny milovníky slovního humoru a naší krásné květnaté řeči. Hodně žertů řečených i zpívaných totiž stojí na základě slovní hříčky či podobného jazykového vtípku. Viz třeba i název tohoto článku, jenž je zároveň jednou z písní autorského tria Šotek-Orozovič-Suchý. To vše za doprovodu velmi živého orchestru.

 

 

Čertovská kvidoule divákům přiblíží, kde přišla Čertovka ke svému jménu, jak je to s láskou k igelitu, zjistíte „nač lunu míti na člunu“ či co se stane s blůzou ze sekáče. Po přestávce se dostane i na hutnou činohru na malé scéně, totiž na aktovku Borůvčí – frašku na divoko. Borůvčí si všímá jednoho z nejpalčivějších témat dnešní doby, a sice nevěry v českých myslivnách.
Aby herci dokázali, že si všímají i dění kolem sebe, vkládají do komických výstupů také některé aktuální události, vždy však velmi ohleduplně k plynutí celé kvidoule. Pojmem „kvidoule“ se vlastně myslí celá kabaretní inscenace.
 
Za Čertovskou kvidouli byl CC v roce 2010 oceněn i na festivalu mladého umění Český tučnák.

 

 

Novější Cvidoule di Campo se nenechá zahanbit a rozhodně se u ní nebudete nudit. Víte například, co nebo kdo je to takový Polyommatus eros?
Herci se ukáží jako zruční loutkoherci a břichomluvci, večer provoní tulipány, rozezní láskyplné písně a na závěr zhlédneme zpěvohříčku Sukna, přímo z dílny legendární firmy Čalouník a dcera. S touto kvidoulí prostě poznáme genia loci ostrova Kampa a také, proč „na Straně na Malé má láska namále“.

 

 

Takže, jestli se rádi zasmějete a poznáte nové, neokoukané tváře české divadelní scény, jděte na procházku na Kampu a podívanou na divadla.

 

 

Cabaret Calembour: Čertovská kvidoule a Cvidoule di Campo
hrají a zpívají: Klára Klepáčková, Lucie Polišenská, Jiří Suchý z Tábora, Igor Orozovič, Milan Šotek, orchestr Calembour


Ukázku z představení v pořadu Divadlo žije! najdete na webu České televize.


Mohlo by se hodit


reklama