Úvod > Novinky > Setkání

Setkání

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: Václav Mach
Setkání

Fenomén, který dal název mezinárodnímu festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. A nejenom název. Smyslem festivalu je v letošním roce - stejně jako v předchozích dvaceti jedna ročnících - setkávání studentů z celého světa.

 

 

Festival pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Letošní ročník odstartoval už před koncem roku minulého. V prosinci se odehrálo setkání studentů připravujících festival se sponzory.

 

 

V Domě umění se sešla řada sponzorů, aby nahlédli do světa studentů divadelní fakulty. Nejdříve je však museli vysvobodit - studenty vystřihli z látky, ve které tito byli symbolicky uvězněni. A jak by měli studenti muzikálového herectví poděkovat jinak než písní? Domem umění se nesla píseň Šaty dělaj člověka.

 

 

Své mladší divadelní kolegy přišel podpořit i jejich zkušenější kolega Dušan Vitázek z Městského divadla Brno. A podal výkon hned za tři zpěváky! Píseň Belle, kterou dříve zpíval se dvěma dalšími kolegy, tentokrát zvládl zcela sám! Novou roli si užíval a pobavil zároveň všechny přítomné.

 

 

Jedním z překvapení večera bylo odtajnění osoby patrona festivalu. Nemohl být sice přítomen, ale nechal vzkaz alespoň přes kameru. A tak reprodukovaně zaznělo sálem: ,,Tož kurňa, já mám tu JAMU rád!" Ano, patronem letošního festivalu je Pavel Zedníček. S ním a dalšími hosty festivalu se budete moct vidět již brzy - festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2012 se koná 10. - 14. 4. 2012! Pojďte se setkávat!Mohlo by se hodit


reklama