Úvod > Novinky > Je libo šanson?

Je libo šanson?

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv Teresy Trnkové, Pavel Musil, Veronika Řezníčková, Vladimír Šigut
Je libo šanson?

Chcete vyrazit mezi lidi a marně přemýšlíte kam? A co takhle strávit báječný večer ve společnosti příjemné hudby, krásného hlasu a výborného klavírního doprovodu…
 
Teresa Trnková, mladá herečka a zpěvačka (absolventka VOŠ herecké), při svých šansonových recitálech umně střídá písně známé i neznámé, z jejích úst můžete slyšet češtinu, slovenštinu, angličtinu i francouzštinu. A když si ji přijdete poslechnout jednou, zaručujeme vám, že budete chtít přijít znovu.


Foto: archiv Teresy Trnkové

 

 

Celé vystoupení, ať již samostatné nebo ve společnosti podobně spřízněných duší, sálá pohodou a klidem, u některých písní budete mít chuť rozjímat o životě, u jiných byste zas nejraději chytili nejbližšího souseda a provedli ho v kole.
 
Šansonové večery se konají většinou v prostorách některé z pražských i mimopražských kaváren či malých klubů, což jim dodává určitou intimitu, která šansonům právě sluší.


Foto: Veronika Řezníčková

 

 

Užijete si také humoru, ale zvlášť dámy upozorňujeme, aby nezapomněly doma ani kapesníček. Protože, někdy se možná neubráníte oprávněnému pohnutí. Nebojte se, tu svou si vybere každý, nám nejvíce učarovaly písně Je mi fajn!, Au suivant, Běh života či Odpouštím.
 
Přímo před vašima očima ožívají kousky mistrů svého oboru, např. Jacquese Brela či Peggy Lee, i nových hudebních objevů za jemného doprovodu klavíru. Báječný hlas i okouzlující zjev Teresy Trnkové totiž doplňuje svým famózním hraním mistr klapek, klavírista Petr Ožana. Máte-li tedy rádi kvalitní hudbu a pocit souznění, běžte si užít některý ze šansonových večerů této sehrané dvojice.


Foto: Pavel Musil

 

 

Jelikož do divadla vás zveme každou chvíli, chtěli jsme tentokrát představit Teresu Trnkovou, jejíž hlas i projev vám jistě učaruje, stejně jako nám.
 
V nejbližší době můžete Teresu a Petra vidět a především slyšet v pražském Pidivadle, ale také na jejích cestách po celé republice.   


Foto: Vladimír Šigut

 

 

TERESA TRNKOVÁ
Více informací o Terese Trnkové najdete zde: http://teresatrnkova.webnode.cz/.
 
Malá ochutnávka několika písní na: http://www.youtube.com/watch?v=LvH-arXN0sk

 


Mohlo by se hodit


reklama