Úvod > Novinky > MUSE – netradiční seriál na divadelních prknech

MUSE – netradiční seriál na divadelních prknech

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Tomáš Och
MUSE – netradiční seriál na divadelních prknech

Už vás někdy napadlo vyrazit do divadla na seriál? Že ne? Tak od 29. února máte šanci navštívit zcela novou improvizační formu, divadelní seriál MUSE, čili MÚzický SEriál. MUSE přináší na jeviště pražského divadla Kámen divadelní uskupení IMPROvariace.

 

 

Seriál nás zavádí do prostředí uměleckých škol, mezi studenty a profesory i s jejich problémy, sny, touhami a přáními. Studenti dvou uměleckých škol (tradiční umělecké akademie a mnohem bohémštějšího ateliéru) se dozvědí, že jejich znesvářené ústavy budou kvůli krizi spojeny. Celkem sedm studentů obou škol tak musí vytvořit kompaktní a fungující ročník, aby umělecká výuka ve městě nezanikla úplně. O jejich vedení a stmelení se pokusí nový profesor Tomáš.
Jestli se jim to vůbec podaří a co všechno se mezitím stane, už musíte zjistit sami, v divadle.

 


všechny postavy

 

29. února jsme viděli pilotní díl a zažili tak premiérový večer za účasti většiny postav vznikajícího seriálu. Jejich osudy budete mít šanci sledovat v pravidelních intervalech a, jak je již u improvizačních večerů zvykem, rovněž přímo zasáhnout do děje či života jednotlivých postav.
Diváci premiérového večera směli potkat své hrdiny i před představením, dokonce se s nimi vyfotografovat, čehož jsme samozřejmě využili.


 

 

 

Celý projekt je výjimečný tím, že herci nemají pevně daný text (což je u improvizace logické), jednají a reagují pouze na nastalé situace. Vznikají tak vtipné a neopakovatelné scénky, které z MUSE dělají živý a pulzující organismus, jenž jistě pravého milovníka divadla zaujme. A koho chytne, toho taky nepustí, proto je to koneckonců seriál. Budete prostě potřebovat vědět, co bude dál...
 
Zatím jsme se seznámili s malinko potřeštěnou a všeobjímající Kristýnou (jinak také Kiki) i jejím bratrem Oskarem, který Kiki stále trochu krotí. Třetí do party tvoří Valérie, talentovaná a pilná studentka, ale podle prvního dojmu asi malinko mrcha. Z ateliéru se k nim přidali pedantská a urputná Nela, která má svůj život do posledních podrobností nalinkovaný a nepřipouští žádnou odbočku. Také pár mladých milenců – Karin a Libor – přišel z nenáviděného ateliéru, a tak trochu žijí pro svou lásku.
 
Samozřejmě se v seriálu objeví i dospělí hrdinové, mimo nového a zapáleného profesora Tomáše je tu rovněž televizní hvězda a profesorka Erika, chápající psycholožka Nina a Liborova maminka Sandra, která pracuje jako televizní vědma.

 


Erika a Valérie

 

Během každého večera zhlédnou diváci dva díly seriálu. Organizátoři slibují, že diváci budou moci do obou dílů přímo zasáhnout a být tak vlastně hybateli děje. V době mezi improvizačními seriálovými večery budou moci sledovat život postav díky facebookovým profilům a pomáhat jim s řešením problémů. Z těch se před začátkem dílu vybere a improvizátoři na dané téma budou hrát. O přestávce diváci zvolí hlavní postavu pokračování druhého.
 
Pokud nějaký díl nestihnete, nezoufejte, herci slibují, že budou mezi jednotlivými večery informovat o uplynulých událostech na svých webových stránkách.

 

 

Jako na správné premiéře se také slavilo, ale hlavně jsme se velmi dobře pobavili, zasmáli a napjatě čekáme, kam se děj vyvine příště. A vy si to také nenechte ujít, protože byste tak přišli o výjimečnou možnost spatřit na českém jevišti divadelní, navíc improvizovaný seriál!

 

 

Takže, pilotní díl jsme zhlédli za vás, ale další už můžete sami. Více informací, profily postav i to, co se stalo v minulých dílech, najdete na: www.improvariace.cz/muse nebo na Facebooku.
 
Na druhý a třetí díl divadelního seriálu se můžete přijít podívat 30. března do Divadla Kámen.
 
MUSE: Múzický seriál, IMPROvariace
Hrají: Helena Bartošová, Petra Halbichová, Vanda Kašová, Lenka Střihavková, Petra Vodehnalová, Martina Pospíšilová, Veronika Raubicová, František Pác, Jan Urban, Pavel Kozohorský
Divadlo Kámen, www.divadlokamen.cz


Mohlo by se hodit


reklama