Úvod > Novinky > Beznadějně Nevyléčitelní

Beznadějně Nevyléčitelní

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv Petra Míky
Beznadějně Nevyléčitelní

Už jste se někdy seznamovali na inzerát? Byl to zapamatováníhodný zážitek? A máte k tomu správného psychiatra? Ať jste na otázky odpověděli jakkoli, jistě oceníte jemnou komedii Nevyléčitelní, kterou nyní uvádí Divadlo U Hasičů.

 

 

Divadelní uskupení Divadlo bez hranic, pod vedením režiséra Petra Míky, se rozhodlo inscenovat jednu z nejúspěšnějších a nejhranějších her dramatika Christophera Duranga. Nevyléčitelní jsou komedií o hledání (ne)tradičního vztahu, jednoduchým příběhem podivného milostného trojúhelníku. Nebo snad pětiúhelníku? Nebo možná i šestiúhelníku, záleží na úhlu pohledu.
 
Bruce (Jan Jakubec) se chce seznámit s tou správnou ženou, vzít si ji a mít děti. Jenže už tak trochu partnera má, Boba (Jan Bartoška). Prudence (Markéta Burešová) taky hledá toho pravého, jenže má z mužů strach. A navíc nechápe, že by mohl někdo milovat muže i ženy zároveň. Tihle dva se díky inzerátu sejdou v restauraci, jež je zdánlivě bez obsluhy, ale schůzka vůbec nedopadne dobře. Bruce je přecitlivělý, s oblibou pláče. Prudence je homofobní a jeho postoj ji tak nějak vyděsí.

 

 

Oba hlavní hrdinové mají své psychiatry, aby jim pomáhali s osobním životem. Jenže, umějí doktorka Wallaceová (Uršula Kluková) a doktor Framingham (Tomáš Karger/Tomáš Valík) vlastně svým klientům pomoci? Stuart Framingham má vlastní problém, o němž bohužel ví i Prudence... A doktorka Wallaceová? Ta těch problémů má pravděpodobně ještě více, ale ve svém životě je šťastná.

 

 

Posledním do party je Bob (Jan Bartoška). Ten je řádně naštvaný, protože jeho partner si hledá ženu a navíc mu ji tahá domů. Když se situace nejvíce vyhrotí, navštíví i on ordinaci slavné doktorky Wallaceové. Kdo s kým nakonec zůstane a jestli vůbec někdo, už vám prozrazovat nebudeme. Rovněž vám neřekneme, jak se do celého příběhu zamotá číšník (Tomáš Malík/Petr Míka), kterého hrdinové v druhé půlce hry konečně dohoní. A pozor, nakonec možná dojde i na střílení...

 

 

Nevyléčitelní jsou svižnou a příjemnou konverzační komedií, která vás nenechá ani chvíli odpočinout. Situace se vrší jedna na druhou, až vygradují k velkému rozuzlení a po prvním zhlédnutí budete mít asi chuť slyšet nejen lingvistické vtípky z úst Uršuly Klukové znovu. Což tvůrcům samozřejmě vůbec nevadí, rádi vás v divadle opět přivítají.

 

 

Herci si se svými postavami vpravdě vyhráli. Budete se bavit jejich souhrou, Jan Jakubec s Markétou Burešovou tvoří zpočátku nesourodý, ale postupem času slibně vyhlížející pár, mezi kterým stojí jako klín melancholický a žárlivý Bob Jana Bartošky. Tomáš Karger a Uršula Kluková nejsou hlavní trojici vůbec sekundanty, ale vytvářejí si pro své lehce zmatené psychiatry rovnocenný prostor, na němž rozehrávají své příběhy.
Těšte se na koncert pro šest herců, jednoduchou scénu a veselý příběh. I když... ne všechno je tak veselé, jak se na první pohled zdá... stejně jako život sám!

 

 

A přiznejme si, že občas jsme nějak nevyléčitelnými všichni, především, když jde o lásku a složité mezilidské vztahy. Chcete-li se tedy jít do divadla podívat jako do zrcadla a navíc se od srdce zasmát štěstí i strastem jiných, vydejte se na komedii Nevyléčitelní do Divadla U Hasičů.

 

 

Za zmínku ještě stojí, že autor napsal hru na motivy životů svých přátel, třicátníků, když stále dokola spolu i se svými lékaři řešili beznadějné vztahy. Hra vznikla na objednávku pro Phoenix Theatre a existuje i filmová verze v režii Roberta Altmana.

 

 

NEVYLÉČITELNÍ, Christopher Durang
Hrají: Markéta Burešová, Jan Jakubec, Uršula Kluková, Tomáš Karger/Tomáš Valík, Jan Bartoška, Tomáš Malík/Petr Míka
Režie: Petr Míka
http://www.divadlobezhranic.cz/


Mohlo by se hodit


reklama