Úvod > Novinky > Tak trochu jiná káva…

Tak trochu jiná káva…

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Tak trochu jiná káva…

Už jste někdy pili kávu v srdci umění? Od 30. března máte tuto šanci v prostorách kavárny Nová syntéza, v přízemí pražského Veletržního paláce. Ale pozor, jedná se totiž o experimentální expozici současné kavárny a tuto možnost budete mít pouze omezeně!

 

 

V prostoru Nové syntézy máte šanci ochutnat vynikající kávu, čaje a jiné skvělé nápoje, pokochat se příjemným prostorem, prostě prožít zajímavý čas. Káva se zde připravuje v duchu coffeeright, čili s patentem na nejlepší kávu. Můžete se těšit na tradiční italská retro espressa, moderní espressa anglosaského stylu, kávy s alkoholem, tradiční vídeňský receptář i ledové kávy.

 

 

V kavárně lákají také na podtlakový kávovar a sifon bar. Podtlakový kávovar pracuje na bázi podtlaku a umožňuje tak uživateli ovlivňovat teplotu i tlak bezprostředně v reálném čase.

 

 

Prostoru vévodí rozsáhlý bar posetý různými laboratorně-kavárenskými artefakty, které opravdu stojí za zevrubnou prohlídku. Až půjdete na kávu, rozhodně si je nenechte ujít. Jinak zde najdete spoustu stolků, různých míst k sezení a zákoutí přímo lákajících k příjemnému posezení.

 

 

Navíc, jelikož jsme přímo v srdci českého umění a přízemí Veletržního paláce k tomu vybízí, můžete si v Nové syntéze několikrát týdně užít i kulturní program.
Pořádají se zde koncerty, divadelní představení pro děti, projekce studentských filmů a jiných projektů a v neposlední řadě i video a audio performance.

 

 

Kavárna oficiálně otevřela své dveře veřejnosti koncem března a v chodu bude pouze několik měsíců.
Na otevíračce jsme se za vás nadýchali příjemného a vzdušného prostoru kavárny, ochutnali kávu, čaj i spoustu dalších skvělých dobrot. Navíc jsme poslouchali skvělé hudební sety vznikající pod rukama Dj Funk Halena a v neposlední řadě obdivovali různé instalace a světelné efekty z dílny lightdesignéra Marka Střížovského. Jelikož jste tam nemohli nebo nechtěli být s námi, můžete se těmito pokochat alespoň díky fotografiím.

 

 

Doufáme, že vás pozvánka na velmi dobrou kávu, zajímavé, neotřelé prostředí a jednoduše kulturou jiskřící prostor experimentální kavárny zaujala a zajdete se o tamních kvalitách rádi přesvědčit sami...

 

 

Program a další informace najdete na: http://novasynteza.cz/.
 
NOVÁ SYNTÉZA, experimentální galerijní kavárna
Národní galerie v Praze, Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47, Praha 7
www.novasynteza.cz


Mohlo by se hodit


reklama