Úvod > Novinky > Každoroční výlet mezi knihy

Každoroční výlet mezi knihy

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, K. Varcoller
Každoroční výlet mezi knihy

Květen není jen měsícem lásky, ale také všech knihomolů. Právě v tomto měsíci se totiž pořádá tradiční knižní veletrh Svět knihy. Letošní bude již 18. ročníkem tohoto literárně-kulturního festivalu. Mezi knihy se tentokrát můžete přijít podívat 17. – 20. května, jako obvykle do prostor Průmyslového paláce na holešovickém Výstavišti.

 

 

Pro ty, kteří se ještě nikdy nezúčastnili, máme drobnou ochutnávku, co mohou zažít.
Veletrh trvá plné čtyři dny, nakladatelé jsou rozeseti do celého Průmyslového paláce. Ve střední hale najdete expozici evropských zemí a také centrální stánek tradičního čestného hosta. Letos se můžete těšit na knihy a zajímavosti z Rumunska.
Většina z vás ale půjde především obhlédnout, co je nového v české produkci. Nebojte se, budete mít šanci prolistovat, očichat a začíst se do knih přibližně 400 českých nakladatelů.

 

 

Samozřejmostí už také je, že nakladatelé nabízejí své knihy v rámci Světa knihy s veletržními slevami, někteří dokonce dávají návštěvníkům i nějaký malý dárek. Mimo nákupů a nahlížení do stovek knih můžete také navštívit několik desítek besed, seminářů, soutěží a také autogramiád. Každoročně na veletrhu potkáte mnoho zajímavých osobností kulturního a literárního života, nejvíce přirozeně spisovatelů. Ostatně, i já si občas vystojím nějakou tu frontu, abych měla knížku obohacenou o věnování či podpis autora…

 


foto: Kamil Varcoller

 

Ale pozor, zajímavé věci se nedějí jen v areálu, ale s knihou a jejím dramatickým zpracováním se můžete pokochat také v rámci přehlídky Svět knihy ve filmu a na jevišti.
 
Hlavním tématem letošního veletrhu bude rovněž komiks. K tomuto mají organizátoři připravené výstavy, semináře s autory a vůbec se můžete těšit na zajímavý program.
 
Prostě vám chceme říci, že strávit den mezi knihami je rozhodně nejlepším nápadem na předposlední květnový víkend!

 

Jediné úskalí, se kterým byste se mohli setkat, jsou davy a davy lidí, proudících Průmyslovým palácem tam a zpět, dovnitř a zase ven. Návštěvníci tlačící se při autogramiádách, u stánků s knihami, ve frontách u občerstvení a u toalet.

 

 

A taky lidé čtoucí… Jelikož, když už si člověk knihu jednou koupí, většinou ji potřebuje okamžitě rozečíst. Všude se tudíž pohybují zamyšleně hledící do otevřené knihy, nebo nadšeně ukazující svým partnerům, jako krásu že si to právě zakoupili. Samozřejmě potkáte taky hodně rodin s dětmi. Což je ale blaho pro nakladatele, protože je vidět, že se ještě chvíli číst bude…

 

 

Nebojte se, děláme si malinko legraci, zas tak strašné to není. Průměrná návštěvnost pohybuje okolo 40 tisíc lidí za čtyři dny, takže, jak je patrné, všechny příchozí jistě nepotkáte! Nemáte-li na předposlední květnový víkend (nebo přilehlé všední dny) program, vydejte se mezi knihy.
 
Budete odcházet spokojení, navonění tiskem a knižní novotou a třeba i občerstveni setkáním s někým opravdu zajímavým. Svou knížku si najde určitě každý a možná si na nás i vzpomenete, až budete partnerovi nebo rodině ukazovat tu krásu, co jste sehnali za bezva cenu. A ještě vám k tomu dali třeba maňáska. A jestliže jste na veletrhu ještě nebyli, stane se možná i vaším každoročním koloritem!
 
Program, informace pro návštěvníky a další informace najdete na: www.svetknihy.cz.
 
SVĚT KNIHY, knižní veletrh a literární festival
Průmyslový palác, Výstaviště, Praha 7 – Holešovice
konání: 17. – 20. května 2012
www.svetknihy.cz


Mohlo by se hodit


reklama