Úvod > Novinky > Rock for People oslní blesky a výboje. Sršet budou Lords of Lightning…

Rock for People oslní blesky a výboje. Sršet budou Lords of Lightning…

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: LoL
Rock for People oslní blesky a výboje. Sršet budou Lords of Lightning…

Gejzíry elektrické energie o síle několika milionu voltů. Tak přesně na to se mohou těšit návštěvníci blížícího se festivalu Rock for People. Britští performeři LORDS OF LIGHTNING představí (4. - 6. července) svou unikátní živelnou show během tří večerů u nás poprvé. Technologická a vizuální alchymie, která svým cyber duchem doplní i vystoupení headlinerů The Prodigy nebo Orbital, oslní festivalovou runway sršícími blesky a skvělou choreografií.
 
Rock for People už delší dobu není opřen jen o hudbu. Právě Lords of Lightning zapadají do nové vizuální koncepce, jíž chtějí pořadatelé atakovat další smysly návštěvníků.

 

 

Živelná podívaná Lords of Lightning boří hranice vědy: dva performeři oděni do kovových obleků s rukavicemi a speciálními helmami s rohy své pomyslné jeviště zahalí v mystický proud oscilujícího chaosu. Kouzelnickým předmětem se jim stanou Teslovy cívky, které zažehnou jiskry proměňující se v blesky o napětí 4 milionů voltů, jež budou proudit dokonce i mezi jejich hlavami!
 
Představení Lords of Lightning, stojících na konstrukcích, působí místy jako souboj dvou rytířů, jindy spíše rozehrávají taneční robotickou show do všech směrů. Speciální obleky performerů přitahují elektrické výboje, které dále poskakují přes jejich rukavice a rohy na helmě a rozpínají se všemi směry. Když natáhnou ruce proti sobě, probíhá elektřina přímo mezi nimi a vytváří impozantní proudy.

 

 

Neobyčejná show vyžaduje rovněž jistou obezřetnost a je nutné ji provozovat v dosahu několika metrů od publika. Autorem show Lords of Lightning je novozélandský technik a experimentátor s elektřinou Carlos Van Camp, podle něhož největší nebezpečí nehrozí při samotné show, jako při práci se zařízením sloužícím k jejímu provozování, a rovněž je velmi důležité zajistit i bezpečnost obleků, v nichž performeři vystupují.
 
Poté, co se po prvních pokusech s cívkou podařilo Carlosovi Van Campovi vytvořit elektrickou show, sklízel po více než desítku let obdiv u publika na novozélandských festivalech, které postupem času prodělaly díky zmiňovanému speciálnímu stroji upgrade na novou úroveň. Stroj využívá 20 – 25 tisíc wattů. Změřit napětí jisker je těžší, ale Van Camp odhaduje, že pětimetrové oblouky, které se při show vytvářejí, mají napětí až 4 miliony voltů. Pro srovnání – přirozenými blesky probíhá kolem 20 – 50 milionů voltů.

 

 

Van Camp vyrobil většinu zařízení, která jsou při show potřebná, postupem času přestal vystupovat a místo toho řídí zařízení během vystoupení. Usměrňuje napětí a tím reguluje dynamiku představení, které slibuje o to pestřejší a nezapomenutelnější zážitky.
 
Více informací zde: http://arcadiaspectacular.com/structures/lords-of-lightning


Další informace o festivalu najdete na: www.rockforpeople.cz.


A ještě malá ochutnávka:

 


Mohlo by se hodit


reklama