Úvod > Novinky > Metropolitní léto hereckých osobností

Metropolitní léto hereckých osobností

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pavla Hodková, Pavel Nesvadba, Pavel Kolský, Studiodva.cz
Metropolitní léto hereckých osobností

Divadelní prázdniny a dva měsíce na suchu? Nebojte, to už dávno není pravda. I v létě si můžete užít krásné divadelní kousky, navíc se pořadatelé většinou snaží nabídnout něco navíc a uchvátit diváky opravdu výjimečným večerem. Tento statut výjimečnosti si již před několika lety získala i divadelní přehlídka Metropolitní léto hereckých osobností.

 


Letní scéna Vyšehrad

 

Letos můžete navštívit již devátý ročník Léta. Divadelní a umělecká společnost Studio Dva se rozhodla shromáždit české herecké a režisérské osobnosti pěkně na jednom jevišti. V minulých ročnících mohli diváci zhlédnout množství velmi kvalitních inscenací, z nichž ty nejúspěšnější se hrají i nadále a přibývají k nim nové kousky.

 


Dámská šatna

 

Jelikož je léto, čas dovolených a odpočinku, máte šanci se zasmát, pobavit, trochu si u toho třeba popřemýšlet, ale hlavně strávit chvilky pohody. Můžete se těšit na lehké i těžší komedie, ryze ženská a mužská témata i oblíbenou klasiku v novém kabátě.
Další, nač vás rozhodně chceme pozvat, je opravdu krásné a hvězdné obsazení jednotlivých inscenací. No, řekněte, kde jinde byste měli šanci vidět na jednom jevišti Janu Krausovou a Karla Rodena? Nebo dokonce Karla a Mariána Rodenovi?

 


Prší

 

Ostatně, myslíme si, že právě Jana Krausová, společně např. s Ivanou Chýlkovou nebo Kryštofem Hádkem, patří mezi základní herecké kameny Léta hereckých osobností.

 


O lásce

 

Ale ani režiséři, kteří se pod inscenacemi podepsali, se za svá díla nemusejí stydět. Režisérského vedení se ujali např. Patrik Hartl, Adam Kraus, Ondřej Sokol, ale také Jana Janěková či Ladislav Smoček.

 


Druhý břeh

 

Letošní ročník divákům opět nabídne dvě premiéry, hry Kutloch a Ženy přežijí.

 


Ženy přežijí!

 

A co by to bylo za letní divadelní přehlídku, kdyby se hrálo v uzavřeném divadle... Metropolitní léto hereckých osobností se v létě stěhuje ze zavřených prostor pod širé nebe. Na představení se musíte vydat na Letní scénu Vyšehrad, kde se divadlo stane opravdu nevšedním zážitkem. Vřele doporučujeme, abyste na Vyšehrad vyrazili dříve a nadýchali se krásného prostředí a romantických zákoutí.
 
Léto hereckých osobností nezahrnuje pouze povedená divadelní představení, Studio Dva svou přehlídku vyšperkovalo i několika hudebními skvosty. Na Letní scénu si tak můžete přijít poslechnout držitelku Oscara Markétu Irglovou, nestorku naší hudební scény Lenku Filipovou a v neposlední řadě skvostnou šansoniérku Szidi Tobias.

 


Markéta IrglováSzidi Tobias

 

Chcete-li se i v létě nechat unášet na vlnách divadla, je tedy Metropolitní léto hereckých osobností tou pravou přehlídkou pro vás. Představení plná inteligentního a jiskřivého humoru, výborných hereckých výkonů a zábavných příběhů jistě připraví krásné, lenivě letní chvíle i vám...

 


Herci

 

A pokud nestihnete zrovna Léto hereckých osobností, nesmutněte, a vyrazte na některé z představení Studia Dva i v sezóně… Máte šanci v Divadle Palace či divadle Hybernia.

 


Hello, Dolly!

 

METROPOLITNÍ LÉTO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ, Studio Dva
25. 6. – 6. 9. 2012
Letní scéna Vyšehrad
www.studiodva.cz


Mohlo by se hodit


reklama