Úvod > Novinky > Výlet za hudbou a poznáním...

Výlet za hudbou a poznáním...

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, tocnik.com, hrad-kunetickahora.com
Výlet za hudbou a poznáním...

Léto a děti na krku, a nevíte, co s nimi? Co takhle zábavný večer plný hudby a starobylé krásy našich hradů? Spojte muziku a poznání do jednoho výletu. Nevěříte, že to jde? Ale ano, díky festivalu České hrady a Moravské hrady si opravdu můžete užít obojího.

 


Bezděz

 

Letos na českých a moravských hradech přivítají festivalové návštěvníky již poosmé, hradní brány se poprvé otevřou 13. července na hradu Točník. České hrady jsou netradičním festivalem a nabízejí možnost poslechu kvalitní hudby v krásných prostorách starobylých sídel.

 

 

Ochutnat kouzelnou atmosféru míst dýchajících historií můžete letos celkem na osmi hradech naší vlasti. Koncerty se budou konat na Točníku, Švihově, Kunětické hoře a Rožmberku nad Vltavou, také se můžete vydat na Veveří, do Hradce nad Moravicí, na Bouzov či Bezděz.

 

 

Právě na Bezděz jsme se předloni vyrazili podívat i my. Sice jsme zažili Hrady lehce netradiční, protože zrovna hrozily povodně, ale i tak jsme si z festivalu odváželi povznášející pocit a krásné zážitky. Drobnou ochutnávku najdete na ilustračních fotografiích...
Hradní brány se otevírají již dříve, takže si jeďte užít ducha místa ještě před muzikou!

 

 

I když je festival zaměřen rovněž na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných památek různých regionů, hudba je samozřejmě hlavním tahákem pro všechny návštěvníky. Pořadatelé také program staví na účasti špiček české a slovenské hudební scény.
Můžete se proto těšit na taková esa, jako jsou Buty, David Koller, Ewa Farna, setkáte se i se skupinami Horkýže Slíže, Chinaski, MIG 21 nebo Mandrage. Pobavit diváky přijede i kapela Nightwork, Sto zvířat či písničkář Tomáš Klus a mnoho dalších.

 

 

Ať už vyrazíte na kterýkoliv hrad a jakéhokoliv interpreta, buďte si jisti, že prožijete krásný večer, poznáte nové lidi a možná i nějakého nového zpěváka. Určitě si neuděláte výlet jen na jediný koncert…
A opravdu se vybavte jako na výlet, teple oblečeni, pláštěnky s sebou. Jen svačinu mít nemusíte, organizátoři hojně pamatují na své návštěvníky a připravují různé stánky s občerstvením, ale také třeba s drobnými dárky, šperky a pozornostmi.

 

 

V některých areálech najdete i zcela netradiční součást výbavy návštěvníka hradu... bankomat.

 

 

Takže, podtrženo a sečteno, letní kulturní festival České hrady vás přijme do své přívětivé náruče, nakrmí, napojí, obloudí báječnou hudbou a třeba i poučí o místech, kde se koná. Vezměte tedy chlebníky, batohy a svoje ouška na výborný výlet!
České a Moravské hrady jsou tím správným nápadem na slunné i drobně deštivé letní víkendy.

 

 

Letní kulturní festival ČESKÉ A MORAVSKÉ HRADY
13. července – 1. září 2012
www.ceskehrady.cz, www.moravskehrady.cz


Mohlo by se hodit


reklama