Úvod > Novinky > Rozmarné večery s Vančurou

Rozmarné večery s Vančurou

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Michal Hladík
Rozmarné večery s Vančurou

Pívo, víno, límo... Kořalky... Hóórké párky, útopenci...
Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz... To vše můžete vidět a slyšet přes léto v Divadle v Celetné. Zjistěte s Kašpary, jak je krásné býti kadeřavým...

 

 

Tentokrát pro vás máme vpravdě letně lenivou divadelní pozvánku. V létě se totiž Divadlo v Celetné promění v Důrův plovoucí chrám a hostinec U 14 pomocníků.
Máte-li rádi poetiku Vladislava Vančury a krásu starých časů, určitě vás potěší dva zábavné a veselé letní speciály, Rozmarné léto a pro znalce Rozmarný bonus.
 
ROZMARNÉ LÉTO je divadelní adaptací stejnojmenného románu. Jelikož se opravdu celé divadlo na několik měsíců mění na Důrovu plovárnu, můžete se těšit na bazén plný vody, molo a plovárenské hosty. Ale hlavně na legraci, živou hudbu a vůbec příjemný večer.

 

 

S dějem Vančurova Rozmarného léta vás jistě nemusíme nijak zevrubně seznamovat. I v inscenaci Divadla v Celetné se setkáte s Antonínem Důrou (Jan Potměšil/Miroslav Hanuš), mistrem plovárenským, jeho zprvu vzornou ženou (Eva Elsnerová), která málem podlehne svodům života komediantů, cnostným kanovníkem Rochem (František Kreuzmann) a chrabrým majorem Hugem (Tomáš Stolařík/Tomáš Karger). Velcí mužové budou podléhat krásné Anně (Eliška Boušková), jež svou pouhou přítomností v Krokových Varech rozčeří klidné hladiny společenského života tohoto městečka.

 

 

Kouzelník Arnoštek (Miloslav Tichý/Václav Jakoubek), který s Annou přijede do Krokových Var na třídenní vystupování se svými kouzly, pro změnu uhrane paní Důrové, která by snad kvůli němu i manžela opustila.

 

 

Posouvat děj a vyprávět neviděné bude hostinský z hospody U 14 pomocníků (Jakub Špalek) a sličná hostinská (Lenka Hušková/Irena Kristeková/Jitka Nerudová).
Jak to všechno dopadne jistě víte, kdo s kým odjete a kdo komu podlehne či ne, to vám určitě říkat nemusíme.

 

 

Rozhodně ale stojí za zmínku, že úvodní věty ohledně dobrého jídla a pití vůbec nebyly jen planým voláním do tmy! O přestávce máte šanci vše zmíněné opravdu zakoupit a pochutnat si. Horké párky, chladné utopence, pivo, stylové limonády, domácí kořalky a ještě jiné chuťovky vám během přestávky nabídne sám pan hostinský, paní hostinská, ale také Anna a paní Důrová.
Takže naše rada zní, jděte na Rozmarné léto bez večeře!

 

 

ROZMARNÝ BONUS vznikl vlastně jako poděkování pro diváky, kteří chodí pravidelně každým rokem již od premiéry v roce 2007. V divadle totiž můžete v létě potkat na první pohled podivně vyhlížející skupinky lidí v pruhovaných trikách, námořnických čapkách a podobných drobnostech. Nebojte se, nepustili je z lodi ani blázince, to jsou prostě jen skalní fanoušci letního speciálu.
A právě takovým divákům, tedy fajnšmekrům a znalcům původní inscenace bylo dovoleno nahlédnout za oponku Rozmarného léta. Protože mnoho je v Létě jen naznačeno, nevysloveno či zůstává skryto divákovu oku i uchu...

 

 

V Rozmarném bonusu se tedy dozvíte vše, co jste si mohli doteď pouze domýšlet. Herci si připravili nové scény, taneční i hudební kousky a dotvářejí tak děj léta rozmarného.
A těšit se můžete i na úplně nová kouzla a velmi působivou šou kouzelníka Arnoštka.
 
Nad Arnoštkovými kouzly ostatně můžete žasnout především v Rozmarném létě. Někteří stálí diváci se dokonce snaží jeho umění rozluštit, rozuzlovat a rozklíčovat. Arnoštek je sice kouzelník jen prostřední, ale věřte, že není snadné správně pozorovat jeho rychlé a zručné ruce.
Pánové budou samozřejmě rozptylováni krásnou pomocnicí Annou, takže budou mít hádání kouzel ještě složitější.

 

 

Kašpaři si opravdu rozmarně hrají, texty veselých i tklivých písní pocházejí ze společného pera herců. Krásnou hudbu složil Petr Malásek. Naživo je doprovází klavíristka Veronika Němcová.
Scéna plovárny, stylizovaného vozu i miniatury krokovarského náměstíčka pocházejí z dílny Karla Špindlera. Těšit se také můžete z líbivých a příjemně starosvětských kostýmů Jana C. Löbla.

 

 

Děj léta rozmarného jest započat a rozhodně stojí za to se alespoň podvakráte do Krokových Var, totiž do Divadla v Celetné, vydat. Chcete-li se v létě pobavit, zasmát a možná se i přiučit nějaké hezké písničce, přijďte na Důrovu plovárnu...
A nezapomeňte si doma nějaký ten drobáček, bude se vám hodit.

 

 

 

 

Letošní děj léta rozmarného budiž započat již 12. června!
 
A pozor! Letošní Léto bude okořeněno ještě jednou novinkou navíc!
Po tři večery se můžete s Kašpary těšit jen a pouze písněmi z obou představení, v rámci večerů ROZMARNÝCH KONCERTŮ. Herci budou zpívat rozmarné písně dokonce za doprovodu živé hudby!
28. 7. a 18. 8.
 
ROZMARNÉ LÉTO, ROZMARNÝ BONUS
Hrají: Jan Potměšil/Miroslav Hanuš, Eva Elsnerová, Tomáš Stolařík/Tomáš Karger, František Kreuzmann, Miloslav Tichý/Václav Jakoubek, Eliška Mesfin Boušková, Jakub Špalek, Lenka Hušková/Irena Kristeková/Jitka Nerudová, Veronika Němcová
Scéna: Karel Špindler
Kostýmy: Jan C. Löbl
Hudba: Petr Malásek
Režie: Jakub Špalek
Divadelní spolek Kašpar, Divadlo v Celetné
www.divadlovceletne.cz


Mohlo by se hodit


reklama