Úvod > Novinky > Srpnové večery s operou Carmen

Srpnové večery s operou Carmen

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Festival Ibérica
Srpnové večery s operou Carmen

I letos si diváci mohou vychutnat jedinečné zážitky a kouzlo slavného operního představení Carmen v kombinaci s tajemnou historickou atmosférou vybraných zámeckých parků a zahrad, jež poskytly zázemí již třetímu pokračování festivalu KLASIKA POD HVĚZDAMI. Po uvedení oper Rusalka a Nabucco, které sklidily příznivé ohlasy desítek tisíc diváků v minulých dvou letech, představil putovní open-air festival pro toto léto nové nastudování jednoho z největších operních děl všech dob – Bizetovou CARMEN. Letošní ročník tohoto unikátního festivalu potrvá až do 24. srpna.
 
Kvalita procítěných výkonů předních operních pěvců, stejně jako sborů, orchestru a baletu v kombinaci s okázalou výpravou a dokonalým technickým zázemím, se již čtyřikrát těšily nadšeným ohlasům. Kromě dojímavých prožitků, které v divácích vyvolávají zejména protagonisté Galia Ibragimova v roli Carmen a Nikolaj Višnjakov v roli Dona Josého, si srdce publika svým silným přednesem získává chlapecký dětský sbor Pueri Gaudentes. Umělecký zážitek, znásobený kouzlem letní atmosféry pod otevřeným nebem, silou přírody a krásné architektury, je příslibem nezapomenutelných dojmů.

 

 

Pod profesionálním vedením operního režiséra Martina Otavy, současného ředitele opery v libereckém Divadle F. X. Šaldy, a dirigentskou taktovkou Jiřího Mikuly v hlavních rolích účinkují vynikající operní pěvci s tuzemskou i zahraniční působností jako již zmíněná Galia Ibragimova (Carmen) a Nikolaj Višnjakov (Don José), ale také Richard Haan (Escamillo), David Szendiuch (Escamillo), Luisa Albrecht (Micaela), Liana Sass (Micaela) a další.
 
Nové pojetí věhlasné CARMEN s jistotou snoubí operní zpěv s baletem, zpěv sólistů i přednes sborů a klade důraz rovněž na dokonalou a sladěnou výpravu, která divákům umožňuje procítit dobovou atmosféru slunného Španělska i za chladnějšího počasí. Velkému diváckému obdivu se těší zejména pestrá škála stylových kostýmů, jež pocházejí z fundusu Severočeského divadla Ústínad Labem a Státní opery Praha.

 

 

KLASIKA POD HVĚZDAMI každoročně přiláká i řadu návštěvníků, kteří nejsou tradičními příznivci opery a s klasickou tvorbou se zde často setkají vůbec poprvé. I v tomto ohledu je koncept projektu unikátní.
Opera je nastudována ve francouzštině s českými titulky a v původní verzi se zkrácenými dialogy. Začátky představení jsou plánovány vždy ve 21:00, předpokládaný konec pak ve 24:00. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji a více informací o festivalu najdete na www.klasikapodhvezdami.cz.
 
Termíny představení Carmen:
Pá 17. 8.  zámek Kačina (Středočeský kraj)
So 18. 8.  zámek Lednice (Jihomoravský kraj)
Pá 24. 8.  zámek Ploskovice (Ústecký kraj)
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama