Úvod > Novinky > Festival španělské kultury Ibérica ozdobí flamenková tanečnice Belén López

Festival španělské kultury Ibérica ozdobí flamenková tanečnice Belén López

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: IBÉRICA
Festival španělské kultury Ibérica ozdobí flamenková tanečnice Belén López

Hlavním lákadlem a zároveň velkolepou tečkou programu letošního devátého pokračování festivalu španělské kultury Ibérica se stane fenomenální tanečnice a nastupující flamenková superhvězda Belén López.
 
V rámci tradičního festivalu oslní tato diva svým šarmem a nespoutanými tanečními kreacemi 17. srpna v pražském Divadle Hybernia. O den později 18. srpna pak vystoupí na nádvoří boskovického zámku a svým živým projevem udělá pomyslnou tečku za celým festivalem.

 

 

Nejnovější program Belén López s názvem „Tiempos“ (Časy) vkusně kombinuje flamenco, tango a španělskou klasickou hudbu. Hlavní protagonistce tak nabízí širokou paletu možností k tanečnímu vyjádření. Belén se netají tím, že její hlavní inspirací je legendární flamenková tanečnice Carmen Amaya, jejíž vliv ovšem dokázala přetavit do vlastního stylu ovlivněného nejrůznějšími kulturami i klasickým baletem.

 

 

Ač na pódiu působí Belén López impozantně, sebevědomě a chic, v soukromí se projevuje spíše introvertně.
Ve svém živlu, tedy ve víru tance na jevišti, občas nápadně připomíná svůj největší vzor, flamenkovou legendu Carmen Amayu. Z plagiátorství ji však nikdo obviňovat nemůže, jako talentovaná nositelka odkazu jedné z největších osobností historie flamenka už ve velmi mladém věku nalezla svůj vlastní neopakovatelný styl.

 

 

Belén López při tanečních kreacích doprovodí zpěváci Pedro Jiménez a Antonio Fernández, kytaristé Carlos Jiménez a Aquilino Jiménez, Diego Villegas na flétnu a El Chispas na perkuse.
 
Jak tančí Belén López si můžete prohlédnout zde:  http://www.youtube.com/watch?v=Tf37wiJhXxU nebo http://www.youtube.com/watch?v=OoIQ853TPHA  nebo http://www.youtube.com/watch?v=QvHLRmL347U
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama