Úvod > Novinky > Kolumbova záhada v Praze

Kolumbova záhada v Praze

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Palác knih Luxor
Kolumbova záhada v Praze

Zdá se vám toto spojení poněkud krkolomné? Pak je třeba dopovědět ještě jedno jméno – Steve Berry. A zasvěcení už možná tuší, známý americký spisovatel, jež bývá často přirovnáván ke svému slavnému kolegovi Danu Brownovi. Pokud patříte mezi fanoušky Steva Berryho, už tento čtvrtek máte možnost ho vidět na vlastní oči v pražském Paláci knih Luxor.
 
Od 16. hodin odpoledne zde proběhne autogramiáda, na níž Steve představí svou novou knihu Kolumbova záhada, která se částečně odehrává v Praze.

 

 

Víte, že…
Steve Berry vystudoval práva a politologii a už celých šestadvacet let provozuje úspěšnou advokátskou praxi? Inspiraci ke svým thrillerům tak čerpá nejenom v soudních síních, ale také v historii, která je jeho velkým koníčkem.
Ani jemu se nevyhnuly těžké literární začátky a poměrně dlouho trvalo, než se mu podařilo najít nakladatele, který vydal jeho prvotinu s názvem Jantarová komnata. Byl to dobrý tah, protože kniha několik týdnů figurovala na žebříčku nejprodávanějších knih.
 
Až do této chvíle Steve Berry napsal 8 románů, které byly přeloženy do několika desítek jazyků. Jsou plné záhad, napětí a samozřejmě i historie. Na špičku ho vynesl thriller Templářské dědictví, o němž Dan Brown (Šifra mistra Leonarda) prohlásil, že přesně splňuje jeho představy o skvělém románu.  


Mohlo by se hodit


reklama