Úvod > Novinky > Dny evropského dědictví

Dny evropského dědictví

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autora a NG
Dny evropského dědictví

Prázdniny jsou už minulostí a tak je čas zapřemýšlet, co s volnými víkendy. Zajímavý program nabízí Národní galerie v Praze, která pravidelně připravuje Dny evropského dědictví, letošní s názvem Mladí památkám. Od 8. 9. do 16. 9. 2012 můžete spolu s dětmi vyrazit na komentované prohlídky a výtvarné dílny v jejích stálých expozicích. A na co se můžete těšit…

 

 

Veletržní palác – Sbírka moderního a současného umění

 

 

15. 9. SOBOTA 14.00 – 17.00 ANIMOVANÝ OBRAZ s umělcem Matějem Smetanou - workshop pro mládež a dospělé. Pojďte zkusit experimentovat s animovaným filmem a nějaký třeba vytvořit, a to technikou rotoskopování, tj. převádění natočených záběrů na animované a animovaný obraz v součastném umění.
Žádné znalosti nejsou potřeba, na vzniklý film se na konci podíváte a budete si jej moci odnést s sebou domů na USB klíči (flash disk).
 
Cena: 100 Kč / 1 osoba (v ceně je zahrnuto též vstupné do galerie a výtvarný materiál) / Rezervace: nutná na tel.: 224 301 003, email: vzdelavani@ngprague.cz.


Klášter sv. Anežky České Středověké umění v Čechách a střední Evropě 1200 - 1550

 

 

16. 9. NEDĚLE 15.00 Komentovaná prohlídka Lucas Cranach st., Albrecht Dürer. Umění pozdní gotiky a rané renesance
Zvýhodněný vstup – účastníci platí pouze za program: 80 Kč. Senioři, pedagogové a členové SPNG vstupné 50 Kč.  Osoby do 26 let mají vstupné 30 Kč. Doba trvání: 60-90 min. / Místo setkání: u pokladny v přízemí.
 
Šternberský palác - Evropské umění od antiky do závěru baroka

 

 

15. 9. SOBOTA
10.30  Sochy v zahradě - Jan Štursa a jeho žáci
12.00  „Žáci mistra Leonarda?“- zastavení u obrazů  malířů italské renesance
14.00  „Zpátky doma“ – Geertgen to Sint Jans : Klanění tří králů
 
Zvýhodněné vstupné pro účastníky 80 Kč. Pro seniory, pedagogy a členy SPNG  50 Kč. Mladí lidé do 26 let vstupné 30 Kč. Doba trvání: cca 30 min. Místo setkání s přednášejícím ve vestibulu paláce.


Schwarzenberský palác - Baroko v Čechách

 

 

8. 9. SOBOTA – Doprovodné programy

16.00       Pro pána Jána – loutkové představení a komentovaná prohlídka. Doporučujeme nejenom pro děti, ale také pro dospělé, kteří mají zájem o nepomucenskou tématiku.
A na co se můžete těšit. Divadelní amatérský soubor Narubal zahraje poutavý příběh o nejznámějším českém světci Janu Nepomuckém. Po představení následuje komentovaná prohlídka nepomucenských soch z dílen Matyáše Bernarda Brauna a Platzerů.
Vstupné pro dospělé 50 Kč, pro děti 20 Kč. Doba trvání 30 min loutkové představení a  30 minut komentovaná  prohlídka.
 Místo konání: NG v Praze, Schwarzenberský palác, Hradčanské nám. 2, Praha 1
 Místo setkání: ateliér ve 2. patře
 
16. 9. NEDĚLE – Vyprávění o svaté Ludmile a Václavovi

10.30  pro děti od 6 do 9 let
14.00  pro děti od 10 do 14 let
Výklad bude zaměřen na životní příběhy svaté Ludmily a jejího vnuka svatého Václava a se zaměřením, jak si barokní umělci představovali naše patrony.
Vzhledem k omezenému počtu míst je nutná rezervace e-mail:  ssueduc@ngprague.cz, nebo tel.: 233 081 720 - 21 
Vstupné 80 Kč pro každého účastníka dílny. Doba trvání asi 120 min. Místo konání NG v Praze, Schwarzenberský palác, Hradčanské nám. 2, Praha 1
Místo setkání: vstupní chodba
 
Valdštejnská jízdárna -  Výstavní prostor malíř Jakub Schikaneder

 

 

9. 9. NEDĚLE -  Komentovaná prohlídka k výstavě
15.00 Zmařené mládí v díle Jakuba Schikanedera. Doba trvání 45 až 60 min. Cena 20 Kč a vstupné. Místo setkání u pokladny
16.00  Improvize na návštěvě u Jakuba Schikanedera
Příběhy obrazů, které oživí herci. Můžete se tak těšit na velmi zajímavé představení. Vstupné je dobrovolné, doba představení asi 45 minut. Místo setkání kavárenský balkon.
 
12. 9. STŘEDA - Komentované prohlídky a přednášky s odborníky
Cena 50 Kč a vstupné. Vstupenka z výstavy zůstává v platnosti i na další přednášky, u nichž zaplatíte pouze lektorský poplatek. Doba trvání 60-90 min. Místo setkání u pokladny.
 
16. 9.   NEDĚLE   - Komponovaný program
16.00  V hodině člověka - Komponovaný program je oknem do světa Jakuba Schikanedera. Mozaiku textů budou tvořit citace z díla A. Schopenhauera a H. G. Schauera, verše K. Hlaváčka a J. Karáska ze Lvovic a úryvky z próz J. K. Šlejhara. Tedy se můžete těšit na kulturně a hlavně velmi příjemně strávené odpoledne.
Cena 20 Kč a vstupné.  Doba trvání asi 20 min. Místo setkání u pokladny.
 
Další zajímavé informace o Jakubu Schikanederovi najdete zde.


Mohlo by se hodit


reklama