Úvod > Novinky > Podivuhodný let

Podivuhodný let

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Patrik Borecký
Podivuhodný let

Nejen klasickým divadlem živ je člověk, proto bychom vás chtěli pozvat na představení, které asi nezaujme každého, ale určitě si v něm najdete zajímavé myšlenky a nový pohled na starou řeckou pověst... Ikaros sice letěl krásně a vysoko, ale Slunce ho zabilo... Proč ale jeho otec vlastně dovolil, aby se to stalo... Proč svému učni špatně poradil hřebíky místo vosku... Příběh syna a otce, vynálezu, i těžkého života vynálezcova...

 

 

Hra Deadalos aneb Podivuhodný let je zajímavá už svým vznikem. Text z pera mladého autora Ondřeje Šulce je vítěznou prací soutěže O zlaté pero Ondřeje Pavelky, kterou vyhlásilo A studio Rubín ve spolupráci s DAMU Praha. Soutěž si kladla za cíl najít nové studentské dramatické texty, které by byly vhodné k zinscenování. A jelikož se Šulcova práce v Rubínu opravdu hodně líbila, rozhodli se ji hned uvést.

 

 

Příběh Daidala a Ikara zná ze školních škamen snad opravdu každý, proto si autor mohl dovolit s tématem malinko pohrát. Jestliže jste tedy chyběli při dějepise, když se toto téma probíralo, měli byste si ale stejně vzdělání doplnit. Protože jinak byste mohli být ztraceni. Také doporučujeme, abyste se seznámili s několika základními pojmy ze života divadelních techniků, protože autor děj posunul tak trochu do obecné roviny života technického personálu. Ale k tomu vám bohatě postačí, když si před představením pořídíte program. Jedna nosná informace za všechny, zapamatujte si, co je to gaffa, neboli tejpa, bude se vám to hodit!

 

 

S dějem vás tedy blíže seznamovat nebudeme, abyste nebyli vůbec o nic ochuzeni, těšte se na jímavý a zajímavý příběh o vynalézání, létajících strojích, lásce a nenávisti a také jedné čejce chocholaté...

 

 

Všichni zúčastnění muži jsou skvělí, ve svých rolích jako doma a představení závratně plyne k neodvratnému konci. Zvláštní pozornosti si však zaslouží žena či chór, prostě herečka Alena Bazalová. Ta je vlastně částečným hybatelem děje a díky zvládnutému umění ovládání episkopu (jinak meotaru) také velmi zručným a aktivním scénografem. A v obou polohách je brilantní.

 

 

Máte-li chuť tedy vidět zase trochu jiné divadlo, navíc z pera mladého českého autora, vřele vám doporučujeme Deadala!
 
DEADALOS ANEB PODIVUHODNÝ LET, Ondřej Šulc
Hrají: Pavel Rimský, Michal Dudek, Lukáš Příkazký, Alena Bazalová
Scéna a režie: Jan Frič
A studio Rubín,
www.astudiorubin.cz


Mohlo by se hodit


reklama