Úvod > Novinky > Kde je Sarah Caseyová? Je Nezvěstná

Kde je Sarah Caseyová? Je Nezvěstná

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Pavel Hofman
Kde je Sarah Caseyová? Je Nezvěstná

Sarah Casey je obyčejná dívka, mladá žena, plná snů o cestování, ale nikde ještě nebyla. Nejdál se dostala jen do místního baru. A tam ho potkala. Neznámého muže v obnošených, ale kvalitních šatech, muže, jenž byl teprve druhým člověkem v jejím životě ochotným Sarah naslouchat. A teď... je Sarah nezvěstná!

 

 

Byli jste už někdy v divadle na detektivce? Že ne? Nyní máte možnost prožít jeden večer napínavým příběhem Sarah a jejího zmizení. Režisér Martin Vokoun si opět umně vybral ke zinscenování silný příběh plný zvratů.

 

 

Autorka hry, dramatička a scénáristka Phyllis Nagy, si s tématem zmizelé ženy či záhadného muže rozhodně nepohrává poprvé. Pro divadelní uvedení totiž například upravovala román spisovatelky Patricie Highsmithové, Talentovaný pan Ripley. A nikdo se jistě nediví, že hra Nezvěstná i sama autorka získaly několik cen.

 

 

Kdo byl oním mužem, který Sarah zřejmě viděl jako poslední? To si jistě říkáte spolu s námi. No, ani my to nevíme, buď je onen muž pachatelem nějakého strašlivého činu, anebo jen nešťastníkem, jenž rád nosí šaty cizích lidí a zkouší si s oblečením navléct i jejich životy. A kam Sarah zmizela? Detektivní pátrání se rozjíždí a my, spolu s vyšetřovateli, odhalujeme různá zákoutí Sářina života. Není možné, že by chtěla prostě jen zmizet od nudného, jednotvárného života?

 

 

Samozřejmě vám nebudeme prozrazovat, jestli je Sarah ztracená navždy nebo se chtěla jen schovat před matkou, snoubencem a jinými lidmi, kteří jí nerozumějí. To už zjistíte v Žižkovském divadle na báječné inscenaci Nezvěstná. Mimo silného a napínavého lidského příběhu se můžete těšit i na výborné zpracování.

 

 

Hlavní role nezvěstné Sarah se výborně zhostila Anna Fixová, s barmanem Jackem v podání Ladislava Hampla byste také s chutí strávili celý večer družným povídáním. Nebezpečného muže, jehož pravé jméno se dozvíte až mnohem později a my vám ho necháme utajeno, hraje fantastický Michal Kern. Podává ho tak přesvědčivě, že po představení budete přemýšlet, jestli má na sobě opravdu své šaty.

 

 

Šatů všech tvarů, barev, velikostí a střihů si v představení užijete dosyta. Z nejrůznějších kousků oblečení totiž vznikla celá scéna, v šikovných rukách Jozefa Huga Čačka. Každé prostředí má svou zeď z oblečení, inscenátoři dokonce žádali fanoušky a diváky o příspěvek, aby měli scénu opravdu bohatou. A jelikož jsou šaty vlastně takovým hybatelem děje, připadá mi tato výprava jako vynikající nápad, je efektivní a velmi funkční!

 

 

Vydejte se tedy s námi a 3D Company po stopách ztracené Sarah Casey, třeba objevíte i nějaké odpovědi na otázky, které se honí hlavou právě vám... Sarah je sice nezvěstná, ale nikdo neví, jestli prostě odjela do Winchesteru, nebo leží někde pod kamenem. Pojďte na detektivní thriller o lidech, kteří touží „prostě zmizet“...

 

Videopozvánka na představení

 

NEZVĚSTNÁ, Phyllis Nagy
Hrají: Michal Kern, Anna Fixová, Ladislav Hampl, Natalie Drabiščáková, Pavel Batěk, Diana Šoltýsová, Petr Stach, Jiří Vojta
Scéna: Jozef Hugo Čačko
Kostýmy: Agniezska Pátá Oldak
Režie: Martin Vokoun
3D Company (v Žižkovském divadle Járy Cimrmana –
www.zdjc.cz)


Mohlo by se hodit


reklama