Úvod > Novinky > Ve dvou do divadla Komedie… SOUTĚŽ

Ve dvou do divadla Komedie… SOUTĚŽ

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Divadlo Komedie
Ve dvou do divadla Komedie… SOUTĚŽ

Divadlo Komedie sídlí ve funkcionalistickém paláci z roku 1930 od architekta Josefa Karla Říhy, na konci bloku Jungmannovy a Vladislavovy ulice v Pasáži Vlasty Buriana, mezi tramvajovými zastávky Lazarská a Vodičkova. Dříve budova patřila Báňské a hutní společnosti, dnes ministerstvu financí. Název vznikl v roce 1950 a původně náležel divadlu ve Stýblově pasáži na Václavském náměstí.

 


Údolí včel

 

Název Divadlo Komedie se tedy nikterak neváže na Divadlo Vlasty Buriana a jeho éru, jak se často traduje. Nové veseloherní divadlo, jak se sál ve Stýblově pasáži jmenoval, bylo právě pod tímto jménem - Divadlo Komedie - připojeno k Městským divadlům pražským. Po čtyřech letech se však toto Divadlo Komedie přestěhovalo právě do nevyužívaného prostoru bývalého Burianova divadla v paláci Báňské a hutní společnosti.
Během let se v Divadle Komedie vystřídalo několik souborů. Posledním a nejnovějším z nich je divadelní občanské sdružení DIVADLO COMPANY.CZ. Za osm let svého působení vytvořilo stálý okruh spolupracujících umělců, od hereckého souboru po režiséry, výtvarníky a hudebníky. V říjnu roku 2012 zahájilo v Komedii svou první sezonu…

 


Oidipús Rex

 

V současné době se můžete přijít podívat na šest inscenací, některé budete sledovat s napětím a bez dechu, u jiných se budete od srdce smát, ale možná taky plakat. Díky Divadlu Komedie máte jedinečnou šanci udělat si krásný večer a navíc se jít na krásné divadlo podívat za poloviční cenu….

 


Testosteron

 

Přinášíme vám soutěž o vouchery 1+1 (jeden lístek zaplatíte, druhý dostanete  zdarma). Vybrat si můžete, kterékoliv představení se vám zlíbí, vouchery platí pro právě probíhající sezónu 2012/2013.

 

 

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a jeden ze čtyř poukazů může být váš!
 
Soutěžní otázka:
Který z herců Divadla Komedie hraje v nejvíce inscenacích?
 
a) Jan Hofman
b) Jiří Racek
c) Jan Novotný
 
Nápovědu hledejte na webových stránkách divadla www.divadlokomedie.eu.
Odpovědi zasílejte do 18. 12. 2012.

 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:Mohlo by se hodit


reklama