Úvod > Novinky > Pozvánka na autogramiádu Jaroslava Tučka

Pozvánka na autogramiádu Jaroslava Tučka

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foito a zdroj: Knuhkupectví Barvič a Novotný
Pozvánka na autogramiádu Jaroslava Tučka

Jaroslava Tučka znáte jako autora mnoha článků v našem magazínu, proto jsme rádi, že vás můžeme pozvat na autogramiádu jeho knihy Vzpomínky antihrdiny aneb S Provázky, Hady a Martou na provázku, na jejímž vydání jsme se podíleli.
 
Vzpomínky antihrdiny aneb S Provázky, Hady a Martou na provázku zachycují dobu osmdesátých let, kdy na samém vrcholu experimentálního divadelnictví stálo brněnské Divadlo na provázku a později také HaDivadlo. O jejich minulosti a fenomenálním významu vyšlo již mnoho publikací. Jaroslav Tuček přidává pohled obdivovatele a obhájce těchto divadel, který ovšem v roli dosazeného šéfa vyvolával podezřívavost i nevoli na obou stranách. Po dlouhých deset let ho jak "podřízení" umělci, tak později i "nadřízení" ideologové vnímali ze svých protikladných pozic podobně ? jako nutné zlo. Snad proto je Tučkova role dodnes pociťována rozporuplně a chybí ochota přiznat mu také zásluhy. Vzpomínky končí rokem 1991, kdy Jaroslav Tuček již rozmáchle působil v jamáckém Studiu Marta.
 

Autogramiáda ke knize se koná dne 13. března v 17 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný na České ulici v Brně
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama