Úvod > Novinky > Z ultramoderní architektury a designu

Z ultramoderní architektury a designu

Rubrika: Design    Vyšlo:
Autor:    Foto: The Home Key, ArchDaily, Contemporist
Z ultramoderní architektury a designu

Rádi bychom vám představili několik pozoruhodných projektů, které svým vzhledem i vlastnostmi překračují běžný rámec moderní architektury a designu. Vybrané realizace pocházejí z dílen různých autorů. Společným jmenovatelem těchto ultramoderních kousků je jejich futuristický charakter, který již dnes zpříjemňuje život mnohým lidem…
 
Fragmentový nábytek
K nejžhavějším novinkám příští sezóny bude patřit elegantní kolekce sedacího nábytku od italského výrobce The Home Key.

 

Kolekce se vyznačuje unikátním designem, pro který je charakteristická fragmentace. Každá židle, stůl, křeslo nebo sofa jsou složeny ze svislých tabulek. Nábytek je čalouněný a vyrábí se z textilie nebo kůže. Je k dispozici v různých barevných odstínech.

 

Oblečený dům
Tato pozoruhodná dočasná eko-stavba se nachází v Pekingu a vyšla z dílny čínského architektonického studia Vector Architects.

 

Záměrem architektů bylo vytvořit dočasný, rezidenční prostor se smysluplnou perspektivou, základem které by byl kus plovoucí instalace v zahradě. Budova má jednoduchou dispozici a je postavena z recyklovaných materiálů tak, aby se dala flexibilně demontovat a měla co nejmenší dopad na místní eko-systém.

 

Charakteristickým prvkem je vertikální tráva, do které je konstrukce oblečena. „Trávový obleček“ zlepšuje tepelnou účinnost a snižuje odtoky vody při dešti. 

 

Cibule ve stromech
Nový Zéland používá ke své propagaci originální projekt restaurace „Yelow Tree House“.

 

Realizace se nachází v Aucklandu, odkud pochází i skupina architektů, kteří ji navrhli.

 

Základním prvkem projektu je strom, na kterém je upevněna jednoduchá forma s kruhovitým půdorysem, připomínající cibuli. Výběr stromu byl specifikován nesčetným množstvím požadavků tak, aby poskytl dostatečné pohodlí a bezpečí pro osmnáct sedících osob včetně personálu.

 

Samotná konstrukce je vyrobena z dřevěných nosníků a pokryta akrylovou fólií s pevnou střechou. Z hlediska dispozic je restaurace rozdělena na kuchyňské zázemí, jídelní část a toalety, nacházející se v přízemí.
 
,,Cibule“ je postavena deset metrů nad zemí a vstupuje se do ní zezadu přes vyvýšený stromo - chodník.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.

Levné povlečení pro tebe!
V obchodě Tvoje povlečení najdete hladké bavlněné povlečení, oblíbené mikrokrepové a krepové povlečení, které nemusíte žehlit, flanelové povlečení i luxusní saténové povlečení.reklama