Úvod > Novinky > Žena v umění ve WINES HOME

Žena v umění ve WINES HOME

Rubrika: Za kulturou...    Vyšlo:
Autor:    Foto: Wines Home, Galerie La Femme
Žena v umění ve WINES HOME

Jedinečné splynutí umění, gastronomie a designu můžete v těchto dnech zažít v prostorách nejstylovější vinotéky v Praze - Wines Home, která ve spolupráci s galerií La Femme a pizzerií La Scala  představuje unikátní díla současných českých i zahraničních autorů…
 
Pod křídly Chantal Poullin
Vybraná díla předních českých a zahraničních umělců na téma žena, si můžete do konce října prohlédnout v unikátním  interiéru bývalé průmyslové továrny z roku 1905 v Bílkově ulici 13, která nyní slouží jako vinotéka Wines Home.

 

Expozice pod názvem Žena v umění představuje soubor obrazů, fotografií a skulptur, které reflektují pohled současných autorů na něžné pohlaví.

 

Záštitu nad celou akcí převzal starosta Prahy 1, Petr Hejma. Vernisáž zahájila charismatická česko-francouzská herečka Chantal Poullin.

 

Víno a ženy – nesmrtelná kombinace
K vidění jsou práce profesora Borise Jirků, vynikajícího malíře, grafika, ilustrátora i pedagoga; profesora Michaela Rittsteina působícího v ateliéru malířství na AVU v Praze; Antonína Sládka, jež se nechává inspirovat krásou francouzských žen; expresivního figuralisty Milana Chabery; karikaturisty Josefa Blechy; Aleny Kupčíkové – originální autorky vytvářející akty z chloupků ženského ohanbí, která byla za svůj nápad oceněna cenou Chiraca; všemi směry nadaného Tomáše Hřivnáče – malíře, grafika, hudebníka i lukostřelce, jednoho z nejvýraznějších českých figuralistů pracujícího ve stylu Pop – artu Josefa Mžyka či v Paříži tvořícího Tylka.

 

Mezi další vystavující patří A. Ogoun, R. Kočí, D. Krejbich, V. Brunton, J. Lindovský, E. Šebíková, V. Jiránek, J. Vojnárová, S. Francová a V. Jürgens.
Ze zahraničních autorů je zde přiblíženo dílo fotografa Martina Schrebiera, který měl možnost nafotit akty Madonny v jejích jednadvaceti letech.

 

Šťastné spojení
Výstava není jenom oslavou ženy, jako nekonečné inspirace v umění, ale také  ukázkou skvělé kooperace tří různorodých společností, sídlících na Starém Městě – Wines Home, Galerie La Femme a Pizzerie La Scala, cílem které je podpořit kulturní dění nejen v Bílkově ulici, ale v celé Praze 1 a nabídnout tak návštěvníkům nevšední umělecké a společenské zážitky.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama