Úvod > O nás

O nás

Životní styl.cz je na trhu již od roku 2005 a během této doby se úspěšně etabloval mezi internetovými magazíny zabývajícími se bydlením, designem a životním stylem jako takovým.

 

Přinášíme vám nejenom praktické rady, tipy a návody, ale také informace, a to jak o různých novinkách, tak i událostech, které se odehrávají nejenom u nás ale také ve světě. Fandíme trendům a současně hledáme vlastní cesty.

 

Přemýšlíme v ekonomických souvislostech a zajímá nás kultura těla i ducha. Jsme gurmáni, rádi cestujeme. A o tom všem píšeme – pro vás…

 

Autoři

Kajjka

Karla Hofmannová

Karla je vystudovaný kulturolog a tedy je člověk kulturní. Zajímá ji nejen muzika a divadlo,ale i výtvarno a historie. A protože ráda komunikuje se zajímavými lidmi a líbí se jí, když se někde něco hezkého a zajímavého děje a povede, chce být nejen při tom, ale snaží se nalákat na zajímavé akce i ostatní lidi.

A kam všude vás už Karla pozvala? To zjistíte zde

 

 

Iva

Iva Bastlová

Iva má ráda spojení funkce a stylu s kapkou originality. Navrhuje kompletní interiéry, pracuje jako externí redaktorka časopisu Náš útulný byt, pro který mimo jiné připravuje rubriku Proměna interiéru. Pro čtenáře Životního stylu připravuje nejen články o bytovém designu, ale také reportáže z cest a mnoho dalšího. Také vede kurzy navrhování kuchyní a rozšiřuje si kvalifikaci na dálkovém studiu oboru Nábytek a výrobky ze dřeva na Zvolenské univerzitě.

To, co až dosud pro vás Iva připravila, si můžete přečíst zde.

 

 

Zuzka

ing Zuzana Švábenská

Zuzka je milovnice květin, stromů a zahrady vůbec. Vedle toho, že pro vás pravidelně vymýšlí aktuální zahradní témata a hledá novinky, které potěší všechny vaše smysly, věnuje se tomuto oboru i jako profesorka na střední škole. Květinami a zeleninou se zabývá také po designové stránce a vytváří kouzelné dekorace, s některými z nich jste se mohli setkat i v našem magazínu.

Podívejte se, co všechno pro vás až dosud Zuzka připravila

 

 

Nikol

Nikol Karabcová

Nikol pro vás píše články z oblasti bydlení a architektury. Její doménou je bydlení především z pohledu stavby a pro mnohé nezasvěcence může být až s podivem, nakolik se tato půvabná slečna vyzná v čistě mužských záležitostech, jakými jsou např. právě stavební práce. Vysvětlení je jednoduché, Nikol se tomuto oboru věnuje nejenom při studiu na vysoké škole, ale současně i v zaměstnání, díky čemuž má dokonalý přehled o novinkách v oboru, zajímavostech a nových postupech, s pomocí kterých si můžete vylepšit stávající byt, dům či zahradu.

Co pro vás Nikol připravila, si můžete přečíst zde

 

 

Linda

Linda Kubecová

Linda se věnuje tématům souvisejícím s bydlením a životním stylem jako takovým. Jak sama říká, psaní je její vášeň a není pro ni horšího trestu, než dostat zadání napsat něco velmi, ale opravdu velmi stručného… To je ale dáno jejím zájmem o problematiku, kterou dokáže rozpitvat do nejmenších detailů. K této preciznosti jí napomáhá i její vlastní práce, jejímž prostřednictvím umí nahlédnout pod pokličku řady bytových produktů a odhalit jejich plusy i mínusy. Kromě toho všeho je v současné době Lindiným největším zaměstnavatelem téměř dvouletý syn, díky němuž dokonale pochopila hloubku a význam slova „time management“. Doslova za pochodu, s přehledem a grácií sobě vlastní Linda řeší úkoly spojené např. s hledáním těch nejlepších peřin do vaší ložnice, vybírá barvy tak, aby ladily s typem bydlení i s vaší duší ale nebojí se ani eko témat a dalších bytových oříšků , o kterých si můžete přečíst zde

 

 

Jaroslav

Jaroslav Lehečka

Jaroslav je zkušený autor řady textů z různých oblastí a současně i milovník přírody, historie a cestování. Téměř každou sobotu vás provází nejenom po vlastech českých a hledá pro vás zajímavá místa, která rozhodně stojí za zhlédnutí, ale současně se věnuje i zdraví a tomu, nakolik je svým kladným přístupem můžeme ovlivnit my sami. Některé z jeho tipů na výlety či např. povídání o různých léčivkách, doplněných již zapomenutými recepty našich babiček si můžete přečíst zde

 

 

Petr Styx

Petr Styx

Dlouhá léta pobytu na psychiatrické klinice a později v krizovém centru v Brně jsem zúročil v oblíbené knížce „O psychiatrii“ (2003 – „Zacházení s bláznem“ 1991). Od roku 1994 si buduji pozici nezávislého konzultanta pro komunikační strategie a PR (1994), abych mohl konstatovat, že v míře absurdity svět krizové centrum předstihl. Pro tuto malou informaci se jaksi nehodí uvádět dlouhý výčet nepochybně významných ředitelských pozic v oboru marketingu i teoretických prací (skripta Sociální marketing -1995), i když jsem si je užil. Důležité je, že již několik let (od 2004) pracuji jako konzultant pro společnost INT (nemá bohužel ředitele na cokoliv), která mně, kromě tvorby marketingových projektů, studií a strategií umožňuje na těchto stránkách publikovat seriály, v nichž se snažím uplatnit svůj pohled na život vzhůru nohama. Bohužel marně. K poloze „vzhůru nohama“ se blíží celý svět takovou rychlostí, že moje příspěvky nakonec vyzní jako suchá novinařina. Ale pracuji na tom, abych se naučil psát, přes svoje odlehlé vzdělaní, jako pravý novinář a získával čtenáře nostalgickým a vtahujícím popisem stále četnějších katastrof. Prostě zrcadlit nový životní styl. Moje články si můžete přečíst zde

 

 

Čestmír Žák

Čestmír Žák

Čestmír se ve svém profesním životě specializuje na oblast informačních technologií, financí a daní. Tyto na první pohled suchopárné sféry lidské činnosti ho přitom fascinují natolik, že si jen obtížně hledá čas na další oblíbené aktivity, mezi něž patří veškerá technika, cestování a v neposlední řadě sport.
Do Čestmírových článků můžete nahlédnout zde.

 

 

Romana Slaninová

Romana Slaninová

Po absolvování několika kurzů masážních technik, prošla studiem tradiční čínské medicíny, a dále se vzdělává formou postgraduálních seminářů zaměřených na lehčí formy terapie. Hlavní doménou jsou masáže, jak relaxační tak zdravotní a terapie TČM související hlavně s prevencí, např. chronický únavový syndrom, alergie, atd. Zdravotní potíže staví do širokých souvislostí, čímž se dostává k jejich příčině i možnostem následného léčení. Jejím přáním je dostat do většího povědomí veřejnosti správné pochopení této alternativní medicíny a současně i to, aby TČM byla přijata západní medicínou jako určitá forma léčení. S Romanou se budete setkávat nad tématy, která vám mohou pomoci hlavně jako prevence různé řady chorob, ale také se mohou stát významnou součástí klasických léčebných postupů.
Články od Romany najdete zde.

 

 

Jaroslav Tuček

Jaroslav Tuček

Pochází ze Staré Břeclavi, v líšeňském Zetoru se vyučil frézařem, vystudoval obor činoherní herectví na brněnské JAMU. Jeho profesory byli Lola Skrbková, Miloš Hynšt, Jiřina Ryšánková, Zdeněk Srna a mnoho dalších. Hrál v brněnských divadlech: Julia Fučíka, Bří Mrštíků, Mahenově činohře, Divadle na provázku a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Byl uměleckým šéfem Divadla na provázku, HaDivadla, vedoucím Studia Marta a ředitelem Divadla Polárka. Publikoval v denním tisku, časopisech a internetovém portále Rozrazil reportáže z cest, rozhovory, úvahy a vzpomínky. Vlastním nákladem vydal knížku vzpomínek Záloha na vzpomínání. Brněnské nakladatelství Barrister a Principal připravuje vydání jeho knížky „S Provázky a Hady na provázku aneb Vzpomínky antihrdiny“.
Pro náš magazín Jaroslav mapuje život nejenom divadelnický a co všechno na této své pouti zažil, si můžete přečíst zde. .

 

 

Helena Herynková

Helena Herynková

Helena Herynková vystudovala obchod, a živí se propagováním nových knih. Pokud zrovna nějakou knížku nečte (služebně či soukromě), ráda vymetá pražská i přilehlá divadla, koncerty či jiné kulturní podniky. Do neklidných vln divadelního mokřadu se nechala (zřejmě navždy) stáhnout před více než 12 lety. Díky svým kamarádům je rovněž docela slušným kavárenským povalečem, má-li na to ovšem čas. Při chvílích čekání a jízdách hromadnou dopravou s oblibou háčkuje. Když se najde večer bez divadla, kultury nebo kavárny, sedí nad krabicemi korálků, kůží, přívěsků a knoflíků a vyrábí šperky pro blízké i daleké.
Ráda se s vámi podělí o kvalitní kulturní zážitky a nabídne rozličné návody na zábavné a veselé výrobky pro zkrášlení bytu i vás samotných...

 

 

 

Životní styl


Nápady, rady, tipy
a informace o bydlení, stavbě, hobby i zahradě. Inspirace a nápady pro volný čas, recepty pro zdravý životní styl

 
Více o nás

 

 

Hypotéční kalkulačka
Nejlepší srovnání hypoték v České republice

NÁBYTEK ENO
NÁBYTEK ENO – to je eshop s nábytkem a vše pod jednou střechou !


 
reklama
Nábytek

Polský nábytek

Cestování

Jižní Tyrolsko

Souvislosti

Deprese jako životní styl

Hobby

Inspirace a nápady