Úvod > stavba > Stavíme...
Štítkování budov

Štítkování budov

8.11.2008 Přečteno: 11076x

Je štítkování budov kuriózní a nečekanou šikanou, kterou nám přineslo členství v EU? V denním shonu nám možná uniklo, že s problémem štítkování se musely již dávno vypořádat třeba výrobci elektrospotřebičů a dnes nám úspory spojené s jejich provozem přijdou vhod.  Celý článek...

Rekuperace

Rekuperace

5.11.2008 Přečteno: 18792x

V souvislosti s "příchodem" nízkoenergetických domů se u nás začaly skloňovat pojmy jako rekuperace, rekuperační jednotka, apod. Ač byste to možná na první pohled neřekli, za tímto odborným názvem se skrývá zcela obyčejné větrání. I když obyčejné…  Celý článek...

Světlovod - přirozené světlo v domě

Světlovod - přirozené světlo v domě

25.10.2008 Přečteno: 21516x

Běžné denní světlo se do domu dostává především prostřednictvím skleněných ploch, tedy klasických a střešních oken, prosklených dveří či teras.   Celý článek...

Průkaz energetické náročnosti budov

Průkaz energetické náročnosti budov

20.10.2008 Přečteno: 19602x

Neustálé zdražování energií nás vede k tomu, abychom se nejenom snažili zbytečně nesvítit, netočit vodu, vypínat elektrické spotřebiče a mnoho dalšího, ale také hledat bydlení, které nám již svým vlastním provozem ušetří během roku z rozpočtu značnou částku.   Celý článek...

Tepelné čerpadlo – teplo z přírody

Tepelné čerpadlo – teplo z přírody

1.10.2008 Přečteno: 24672x

Nedávno mi jedna známá líčila jak ekologicky topí. Z celého rozhovoru vyplynulo, že v podstatě šetří přírodu a přitom ušetří sama. Nějak se mi to nezdálo, ale znáte to, není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Ono je to vlastně celé hlavně o penězích…  Celý článek...

Topení – rozjeďte to od podlahy

Topení – rozjeďte to od podlahy

15.9.2008 Přečteno: 31864x

Hlavně, aby ti bylo teplo od nohou, kladla mi na srdce moje babička, ať jsem se hnula kamkoli. S přibývajícími léty jsem si její radu zjednodušila na – hlavně, aby mi bylo teplo. Na nohy došlo ve chvíli, kdy jsem řešila topení v domě…  Celý článek...

ALUWIN - teprve s námi bydlíte!

ALUWIN - teprve s námi bydlíte!

27.6.2008 Přečteno: 10264x

Jistě neuniklo Vaši pozornosti, že na portále zivotnístyl.cz s firmou ALUWIN proběhla soutěž, podpořena zajímavými články o výjimečné pozici hliníku ve stavebnictví. Oba články jak o zimních zahradách, tak o garážových vratech u vás vzbudily mimořádný zájem, proto se vracíme k tématu ještě jednou.   Celý článek...

Betonové ploty od kamenných k nerozeznání

Betonové ploty od kamenných k nerozeznání

9.6.2008 Přečteno: 54308x

Ač by se to na první pohled nezdálo, vybrat si k zahradě či domu vhodné oplocení není nijak jednoduchá věc. Je to dáno i tím, že ploty netvoří pouze ohraničení pozemku, ale jsou také významným architektonickým prvkem, který by měl odrážet styl domu a okolí.   Celý článek...

Zkontrolujte střechu po zimě

Zkontrolujte střechu po zimě

3.3.2008 Přečteno: 8082x

Ačkoli letošní zima byla na sníh skoupá, kontrolu střechy bychom neměli podcenit. Právě střecha je totiž jednou z nejvíce zatěžovaných částí domu. Odolává nejen vrstvám těžkého sněhu, ale také prudkému větru, silným dešťům, krupobití a mrazu.   Celý článek...

Dřevostavby sbírají hlasy

Dřevostavby sbírají hlasy

28.10.2007 Přečteno: 11188x

Rok od roku stoupá počet investorů, kteří za svůj domov volí moderní dřevostavbu. Mají k tomu celou řadu důvodů. Přestože počet dřevostaveb na území naší republiky roste, větší přízni stavebníků se stále těší stavby postavené z klasického zdiva.  Celý článek...

Vysoké investice a více než 100 pracovních míst

Vysoké investice a více než 100 pracovních míst

17.10.2007 Přečteno: 8876x

HORNBACH, jeden z předních hobbymarketů v Evropě, expanduje dále v Česku. Téměř deset let po úspěšném vstupu podniku na trh bude ve středu 17. října 2007 v Olomouci-Hodolanech zahájen provoz další jeho pobočky. Díky investicím ve výši 27 mil. eur vzniklo více než 130 trvalých pracovních míst.   Celý článek...

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další

Najdete nás na Facebooku: Facebook

Dřevěná okna a vchodové dveře KOLOVRAT Ostrava
Dřevěná okna, eurookna a vchodové dveře v regionech Ostrava a Opava

Dřevohliníková okna Pražák
Kvalitní dřevohliníková okna šetří energii, jsou elegantní, vysoce odolná a téměř bezúdržbová. Ideální volba pro nízkoenergetické a pasivní domy

reklama

Nábytek

Polský nábytek

Cestování

Jižní Tyrolsko

Souvislosti

Deprese jako životní styl

Hobby

Inspirace a nápady